ОАЕ спростували призупинення імпорту з України

13 червня 2016, 15:18
Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) спростували інформацію про зупинку імпорту харчової продукції з України

Про це повідомила Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

За інформацією посольства України в ОАЕ, безпосередньої заборони не було, так само, як країна не висловлювала застережень щодо якості української продукції.

Відео дня

"Проблемне питання виникло через скасування права центру Альраїд видавати сертифікати "халяль". Проте, таке право було у згаданої установи тільки з лютого 2014 року, а до того часу вітчизняні експортери використовували інші шляхи отримання таких сертифікатів, у тому числі і через альтернативні сертифікаційні центри як в Україні, так і за кордоном", повідомили в Держпродспоживслужбі.

Міністерство закордонних справ України провело зустріч з тимчасовим повіреним у справах ОАЕ в Україні Ахмедом Аль-Сувейді, в ході якої з'ясувалося, що припинення визнання сертифікатів "халяль" центру Альраїд – чисто технічне питання і не пов'язаний з якістю української продукції.

Держпродспоживслужба звернулася в компетентний орган ОАЕ по стандартизації і метрології (ESMA) про надання переліку акредитованих халяльних центрів як в Україні, так і в інших країнах, які можуть видавати сертифікат "халяль" на ввезення продукції в ОАЕ.

Нагадаємо, в травні стало відомо, що експорт українських продуктів в ОАЕ припинений чрез припинення сертифікації українського халяльного центру.

Показати ще новини
Радіо NV
X