Зможуть відмовлятися від замовлень. Нью-Йорк першим в США ухвалив укази щодо умов праці кур'єрів

27 вересня 2021, 08:43

Влада Нью-Йорка прийняли ряд законопроєктів, які стосуються умов праці кур'єрів. Тепер працівники служб доставки зможуть відмовлятися від замовлень, а роботодавець зобов’язаний платити їм не рідше разу на тиждень.

Влада Нью-Йорка ухвалила низку законопроєктів про умови праці кур'єрів, які працюють через додатки на кшталт Uber Eats, Grubhub і DoorDash, передає CNBC.

Зокрема, тепер:

  • Додатки з доставки повинні перераховувати кур'єрам чайові і повідомляти, скільки їх перерахували, відмовився клієнт від чайових і чому;
  • Водії можуть відмовитися від поїздок мостами або тунелями та встановити максимальну відстань за поїздку;
  • Сервіси зобов'язані розраховуватися з кур'єром не рідше разу на тиждень і передбачити способи виплати, які не вимагають банківського рахунку та сплати комісій сервісу;
  • Ресторани будуть зобов'язані пускати кур'єрів в туалети;
  • Департамент захисту прав споживачів і робітників повинен провести дослідження та встановити суму мінімальної оплати за поїздку.

Відео дня

У DoorDash заявили, що продовжать працювати з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти способи підтримати всіх співробітників служби доставки в Нью-Йорку без непередбачених наслідків. У Grubhub заявили, що підтримують законопроєкти.

Як зазначає видання, влада інших штатів також намагалися захистити гіг-працівників.

Раніше повідомлялося, що суд штату Каліфорнія зобов'язав сервіси таксі Uber і Lyft кваліфікувати водіїв як співробітників. Рішення суду пов'язане з трудовим законом штату, який був прийнятий з 2019 році.

У зв'язку з введенням цього закону, в січні 2020 року Uber заявив, що змінює порядок винагороди водіїв в Каліфорнії і тестує функцію, яка дозволить водіям встановлювати тарифи.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X