НВ Бізнес і Единбурзька бізнес-школа провели відкриту лекцію з курсу МВА по управлінню проектами

12 жовтня 2018, 08:30

НВ Бізнес продовжує серію відкритих лекцій, які проводять тьютори Единбурзької бізнес-школи.

В рамках спільного проекту вже було проведено три оглядові лекції з курсів, які входять до програми МВА: Економіка, Бухгалтерський облік і Управління проектами.

Плануються також лекції з Маркетингу, Переговорів, і Організаційної поведінки. Мета майстер класу — розширити і структурувати знання журналістів, які працюють з бізнес-темами.

Відео дня

Лекцію з управління проектами провів тьютор Единбурзької бізнес-школи Сергій Гвоздьов.

Основні ідеї лекції:

  • Чому управління часом важливе під час управління проектами.
  • Базові елементи успішного управління часом і проектами: мета, план досягнення, дедлайн і мотивація.
  • Управління проектами та ключові фактори їх успішної реалізації.
  • Хто? Чому? Як? Навіщо? Коли? Скільки? — питання які потрібно задавати собі перед стартом проекту.
  • Як зробити так, щоб ваш проект було реалізовано, не зважаючи на труднощі.

В рамках лекції також були порушені теми: що таке проект, стадії управління проектами, навіщо велику мету розбивати на маленькі, як максимально використовувати найбільше обмеження, а також, чому розумний керівник запасається додатковим часом.

«Є проекти, які більш передбачувані, в яких людина відчуває себе дуже впевнено, вона намагається все спланувати, щоб було достатньо часу, ресурсів, компетентних людей. Але при цьому потрібно враховувати, що найчастіше управління проектами підтримується IT-компаніями. Вони допомагають чітко спланувати, коли і що повинна зробити конкретна людина або компанія. Але існує й інший вид проектної діяльності, коли ми можемо планувати, нам зрозуміла технологія, ми знаємо, що робити і навіщо. Але ми не можемо прорахувати, скільки часу потрібно, тому що всі процеси виконуються одночасно. Жорстке планування також шкодить, як і повна відсутність планування. Тому потрібно мати план, але при цьому обов’язково залишати частину часу і ресурсів нерозподіленими, про запас», — розповів Сергій Гвоздьов.

Единбурзька бізнес-школа, в якій викладається даний курс, представлена в 160 країнах світу — в Європі, Азії, Північній і Південній Америці. За роки роботи тільки в Києві випускниками школи стали 185 осіб. Особливість школи полягає в тому, що навчальна програма розробляється в Британії для всього світу, після чого адаптується для кожної з країн. Тому на відміну від локальних бізнес-шкіл, де тьютор в більшості випадків є також і автором курсу, тьютор Единбурзької бізнес-школи — «провідник» до знань, який здатний не тільки викласти, але і пояснити матеріал.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X