Новому оператору газотранспортної системи України призначили наглядову раду

28 лютого 2018, 15:05

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України призначило наглядову раду нового оператора газотранспортної системи (ГТС) - компанії Магістральні газопроводи України (МГУ).

Про це свідчить наказ міністерства, підписаний 28 лютого.

Згідно з ним, до наглядової ради призначать шість осіб, двоє з яких представляють державу і ще четверо є незалежними членами, передає прес-служба міністерства.

Відео дня

В цілому, наглядова рада МГУ буде складатися з семи членів, з них четверо будуть незалежними, троє - представниками від держави.

Незалежними директорами наглядової ради стали Карина Лучинкіна (Karina Luchinkina), яка працювала в PwС (PricewaterhouseCoopers), Фабріс Нуайлан (Fabrice Noilhan), який працює у EDF старшим віце-президентом, керуючим газовим дивізіоном, Ян Чадам (Jan Chadam), який був головою правління польського оператора газотранспортної системи Gaz-System та Вольтер Больтц (Walter Boltz), який працював в австрійському регуляторному органі E-Control.

Представниками держави в наглядовій раді стали керівник служби віце-прем'єра Костянтин Марьевіч, який раніше працював в житлово-комунальному секторі Вінниці, і радник прем'єр-міністра Адомас Аудіцкас, колишній глава цільової команди реформи управління держвласністю МЕРТ при міністрі Айварасі Абромавичусі.

Міненерговугілля уточнило, що конкурс був проведений із залученням міжнародної компанії з пошуку вищих керівників Odgers Berndtson Ukraine, що відповідали за пошук професіоналів з глобальним досвідом на посади незалежних директорів.

Нагадаємо, в червні Кабінет міністрів затвердив перелік матеріальних активів газотранспортної системи і план їх передачі в МГУ.

Раніше Нафтогаз України планував завершити переговори з потенційним інвестором для створюваного в Україні суспільства Магістральні газопроводи України в найближчі три місяці.

У лютому 2018 го кабінет міністрів України передав в управління Міненерго активи газотранспортної системи України, які знаходяться на балансі компанії Укртрансгаз.

Майно, яке використовується в даний час Укртрансгазом для транспортування газу, повинно бути передано МГУ протягом 30 днів з моменту набуття чинності остаточного рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці між Нафтогазом України і російським Газпромом за транзитним контрактом, оприлюднення якого очікується 28 лютого 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X