Голова холдингу МХП оцінив перспективи земельного ринку в Україні

25 травня 2020, 11:00
Новини компаній
Юрій Косюк, власник МХП (Фото:НВ)

Юрій Косюк, власник МХП (Фото:НВ)

Власник агрохолдингу Миронівський хлібопродукт (МХП) Юрій Косюк вважає, що прийнятий закон про ринок землі не має нічого спільного з вільним ринком. Сама реформа, за його словами, — це тільки перші кроки в напрямі вирішення земельного питання. Про це мільярдер розповів в інтерв'ю НВ, опублікованому в № 19 від 21 травня.

З точки зору Косюка, непросто прийнята земельна реформа нічого не змінить на сільськогосподарському ринку України. «Нічого не зміниться. Це моя думка як людини, яка на цьому ринку працює, і як громадянина країни, який живе тут досить довго. Ця реформа — фарс, вона не про вільний ринок. Ми нічого не вирішили. Ми тільки зробили перші кроки в напрямку вирішення, і це вже добре», — заявив він.

Бонусів економіці країни в короткостроковій перспективі від цього рішення Косюк не очікує. Втім, додав бізнесмен, в середньо- або довгостроковій перспективі вони можливі. «Але це історія не про зростання економіки за рахунок реформи, це все ще історія про наміри», — вважає власник МХП.

Його агрохолдинг є одним з найбільших латифундистів країни з земельним банком близько 370 тисяч га. За словами Косюка, він готовий купити ділянки сільгоспземель, які зараз орендує. Але за умови, що ціна не буде перевищувати $1,5−2 тисячі за гектар.

«Якщо ціна буде висока, я із задоволенням буду далі землю орендувати. Якщо ціна буде розумна — можна купувати. Але, знову ж таки, умови сучасного світу такі: мало грошей і багато напрямів для інвестицій. Особливо якщо ти активний у бізнесі, вмієш його будувати і не боїшся ризикувати. У мене є апетит і до бізнесу, і до ризику. Велике питання: куди цікавіше вкласти гроші? І „земля“ — не очевидна відповідь», — пояснив Косюк.

На запитання про те, чи цікава українська земля іноземним покупцям, бізнесмен зазначив, «ми занадто перебільшили свою цінність». «Ми в Україні думаємо, що всі хочуть нашу землю за будь-які гроші, тому що вона унікальна. Це омана і брехня», — переконаний він.

Згідно з нещодавно підписаним президентом законом про ринок землі, з 1 липня 2021 року право власності на ділянки с/г землі площею до 100 га зможуть купувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 роки таку можливість отримають також юрособи, власниками яких є українці, з лімітом у 10 тисяч га землі. Продаж державних і комунальних земель заборонений. Чи отримають іноземці право купувати землю, повинен вирішити всеукраїнський референдум.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X