Зміна прокурора не допомогла. Справу Роттердам+ закрили вчетверте

21 травня 2021, 16:05

Новий старший групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу Роттердам+ вчетверте.

Новий старший групи прокурорів у справі Роттердам + Денис Демків 20 травня вирішив закрити справу вчетверте. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Відео дня

У НАБУ заявили, що оскаржуватимуть це рішення. Зокрема, в Бюро заявили, що рішення про закриття справи було ухвалено прокурором в неробочий час, без консультацій з детективами і належного вивчення матеріалів справи.

«Мова йде про понад 100 томів письмових матеріалів та 350 Гб відеозаписів допитів», - підкреслили в НАБУ.

Також в Бюро відзначили, що таке рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Демківа «Викликає сумніви в його об'єктивності».

Повідомляється, що новий старший групи прокурорів відмовив у заслуховуванні справи в присутності в.о. керівника САП і інших прокурорів групи. Також він проігнорував і думку свого колеги - прокурора САП, який теж здійснює процесуальний контроль в справі з початку його розслідування і має протилежну позицію щодо долі кримінального провадження - готовий представити звинувачення в суді.

Нагадаємо, що глава Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова на початку травня змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Роттердам +. САП Віталій Пономаренко тричі намагався закрити провадження у справі Роттердам плюс: в серпні 2020 року, в січні 2021 року і 9 квітня 2021 року. Всі три рази справа відновлювали.

Влітку 2019 року НАБУ повідомило про підозру шести особам , причетним до впровадження формули Роттердам +, в заподіянні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків. Йдеться про екс-голову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовці, екс-члені НКРЕКУ Володимирі Євдокимова, а також двох співробітників Нацкомісії і двох топ-менеджерів енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

За даними слідства, представники ДТЕК натиснули на керівництво НКРЕКУ, щоб воно включило в тариф на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, яких насправді не було - на доставку і перевалку енергетичного вугілля в Україні з портів в Європі. У березні 2016 року НКРЕКУ схвалила формулу Роттердам +. Це призвело до зростання вартості всієї електричної енергії. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі і першої необхідності.

У ДТЕК заявляли, що вважають претензії НАБУ « Безпідставними та необґрунтованими ».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X