Новинський виграв арбітраж у Григоришина на $300 млн - ЗМІ

12 жовтня 2017, 08:29
Група Енергетичний стандарт україно-російського бізнесмена Костянтина Григоришина програла Вадиму Новинському та Володимиру Лук'яненко арбітражний спір на більш ніж $300 млн в корпоративному конфлікті навколо Сумського НВО

Про це повідомляють два джерела близькі до Григоришина і Новинському, передає liga.net.

За попередніми даними, 5 жовтня Високий суд Англії та Уельсу відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу від 9 травня 2016 року, який ухвалив Енергетичного стандарту виплатити понад $305,8 млн Новінському та Володимиру Лук'яненко-молодшому.

Відео дня

Видання повідомляє, що із загальної суми, $55,8 млн стосуються порушення акціонерної угоди (JVA) з боку Григоришина. Ці порушення полягають у виведенні коштів з Сумського НВО на користь компаній Техноімопрт і Енергетичний стандарт, підконтрольних Григоришину.

Відзначається, що в 2011-2013 роках машинобудівне підприємство постачало продукцію через Техноімопрт і Енергетичний стандарт, таким чином занизивши доходи другого акціонера НПО - Володимира Лук'яненка-молодшого.

Інша частина суми ($250 млн) стосується опціонної угоди. Згідно з рішенням арбітражного суду цю суму Григоришин зобов'язаний заплатити Новинському, щоб виконати зобов'язання по пут-опціону.

Нагадаємо, в травні 2016 року Лондонський суд стягнув з Григоришина $300 млн на користь Новинського і Лук'яненко.


Сумське НПО - виробник газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій, широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X