Новим підозрюваним у афері з "кіотськими" грошима виявився громадянин Росії - НАБУ

22 листопада 2016, 17:35
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) встановило дев'ятого підозрюваного, причетного до спроби розтрати державних коштів у розмірі 480 млн гривень, виділених Україні на підставі Кіотського протоколу

Як повідомляє прес-служба НАБУ, ним виявився громадянин Росії, який разом зі спільниками брав участь у придбанні фіктивних підприємств і виготовив документацію конкурсних торгів від їх імені. Далі підставні фірми використовували при проведенні процедур закупівель LED-світильників в кінці 2015 року.

Відео дня

Після викриття детективами злочинної схеми заволодіння державними коштами підозрюваний у травні поточного року виїхав за межі України. Зараз детективи НАБУ готують матеріали для оголошення його в міжнародний розшук.

Крім того, 21 листопада за місцем реєстрації за попереднім місцем роботи підозрюваного проведені обшуки. За їх результатами вилучено документи, які використовують в якості доказової бази.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати "кіотських" коштів знаходиться на завершальній стадії.

Нагадаємо, в лютому Україна повернула Японії невикористані кошти в розмірі 2,5 млн євро, які отримали у 2009 році від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу. Пізніше українська сторона повернула Японії ще 7,49 млн євро.

Показати ще новини
Радіо NV
X