Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Новим маршрутом імпорту газу в Україну зацікавилися одразу 11 компаній

18 травня, 11:03
1508
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанії вже хочуть транспортувати газ в Україну новим маршрутом

11 великих європейських та українських газотрейдерів зацікавилися транспортуванням природного газу Трансбалканським трубопроводом з Румунії в Україну.

Про це повідомила прес-служба Укртрансгазу.


Трансбалканський трубопровід є перспективним альтернативним джерелом надходження природного газу в Україну, з огляду на введення в експлуатацію газопроводу TANAP, наявність LNG-терміналів в Греції і Туреччині, перспективи зростання видобутку газу на чорноморському шельфі в Румунії. Трубопровід Транзит-1 є одним з трьох трубопроводів Трансбалканського маршруту, сьогодні використовується для транспортування природного газу з РФ до Болгарії, причому довгостроковий контракт на бронювання цього трубопроводу Газпромом на території Румунії завершився в 2016 році.


Заявки були подані на загальну потужність близько 10 млрд. куб. м. в рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності, уточнили в компанії.

В Укртрансгазі також нагадують, що транспортування стане можливим в 2020 році, після закінчення дії транзитного контракту з російським Газпромом.

"10-річний план розвитку оператора ГТС Румунії компанії SNTGN Transgaz SA включає проект з'єднання національної газотранспортної системи та румунських офшорних родовищ газу з трубопроводом Транзит-1. Оператори ГТС Румунії та України також домовилися про реконструкцію ГІС Ісакча-1, що дозволить поліпшити точність вимірювання газу і забезпечить можливість двостороннього потоку газу в цій точці з'єднання систем", - уклали в компанії.

Нагадаємо, що в кінці березня Україна приступила до оцінки нового маршруту імпорту газу з Європи. Тоді Укртрансгаз почав оцінку попиту учасників газового ринку на потужності в точці входу Ісакча-1-Орловка (трубопровід Транзит-1) за напрямом Румунія-Україна.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися