Новий закон для найпоширенішої форми бізнесу в Україні набуде чинності через три місяці

19 березня 2018, 12:36

У газеті Голос України офіційно опубліковано закон Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю (№2275-VIII).

"Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування, крім частини другої статті 23 цього закону, яка набуває чинності через один рік з дня набрання чинності цим законом", - цитує повідомлення агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Дана норма регулює випадки, коли спадкоємець або правонаступник протягом року з дня завершення терміну для прийняття спадщини не подав заяви про прийом в товариство. У такому випадку товариство отримує право на його виключення, якщо йдеться про частку до 50%, або про ліквідацію товариства, якщо частка понад 50%.

Згідно з новим законом, він замінює норми закону від 1991 роки, Про господарські товариства в частині товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю (ТОВ і ТДВ).

"Протягом року з дня набрання чинності цим законом положення статуту ТОВ, ТДВ, які не відповідають цим законом, є чинними у частині, що відповідає законодавству на день набрання чинності цим законом", - зазначається також у документі.

Водночас, згідно з ним, цей пункт не застосовується при внесенні змін до статуту ТОВ і ТДВ. При приведення статутів у відповідність з новим законом адмінзбір не стягується.

Згідно із законопроектом, вартість частки товариства з обмеженою відповідальністю встановлюється станом на день перед зборами учасників товариства, де було прийнято рішення про виключення учасника з товариства.

У перехідних положеннях законопроекту міститься також положення про примусовий викуп частки учасником.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, пропонується визначити порядок створення, діяльності, припинення товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

Крім того, законопроектом передбачено регулювання нового для України інструменту, яким є корпоративні договори, відомі в міжнародній практиці під назвою "shareholder agreements".

Також скасовується обмеження на кількість учасників товариства та вимога вказувати в статуті розмір статутного капіталу, перелік учасників товариства, а також його юридичну адресу.

Учасникам товариств з обмеженою відповідальністю забезпечується значний простір для врегулювання своїх відносин з допомогою договорів в частині здійснення повноважень.

Також встановлено загальне правило про внесення учасниками вкладів не пізніше ніж 6 місяців з дня державної реєстрації товариства. Це правило враховує випадки, коли, наприклад, учасники зобов'язуються внести майно, яке не може бути внесено одразу, або коли таке внесення є недоцільним.

Нагадаємо, що у лютому Верховна Рада України підтримала в повторному другому читанні та в цілому законопроект Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю з техніко-юридичними поправками.

12 березня президент України Петро Порошенко повідомив, що підписав цей законопроект.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X