Новий техноальянс. Toyota і Suzuki розглядають можливість об'єднання

12 жовтня 2016, 18:40
Найбільший автовиробник Японії Toyota Motor Corp. розглядає можливість створення альянсу з меншим за розмірами концерном Suzuki Motor Corp. для розробки технологій наступного покоління

Про це заявив президент Toyota Акіо Тоеда, передає Інтерфакс-Україна.

"Існує межа обсягу досліджень і розробок, які компанія може проводити в односторонньому порядку", - сказав він.

Відео дня

За повідомленням Financial Times, за останні кілька років в автомобілебудівній галузі Японії були укладені кілька подібних угод - тим самим компанії намагаються розділити істотно збільшені витрати і швидше реалізувати такі технології, як, наприклад, автономне водіння.

Зазначається, що у Toyota вже є угоди з Daihatsu Motor, Hino Motors і Fuji Heavy Industries (бренд Subaru), які передбачають спільні вкладення капіталу. У минулому році було створено партнерство з Mazda без спільних інвестицій, і, на думку експертів, альянс з Suzuki буде збудований таким же чином.

За межами Японії Toyota співпрацює з BMW AG у сфері проектування електромобілів.

Для Suzuki подібна угода з більш великим японським конкурентом буде першою. У 2009 році компанія спробувала створити альянс з Volkswagen AG, але два роки потому вони розірвали стосунки. Керівництво Suzuki розраховує обміняти свої знання і розробки в галузі створення недорогих економічних автомобілів на передові технології в інших сферах, пише The Japan Times.

Toyota продає понад 10 млн автомобілів в рік, Suzuki - близько 2 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X