Новий "Шовковий шлях" в обхід РФ запрацює на повну вже у березні - Пивоварський

5 лютого 2016, 11:58
Шлях експорту товарів з України в країни Азії в обхід Російської Федерації, так званий "Шовковий шлях", запрацює у бізнес-режимі вже в березні нинішнього року

Таку заяву зробив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

"У зворотному напрямку поїзд піде до кінця лютого. Будуть відпрацьовані всі вузькі логістичні місця. І десь 20 числа в Баку буде підписаний фінальний протокол, який врегулює всі технічні проблеми. Тому можна сказати, що з березня даний поїзд може вийти в звичайний бізнес-режим", - сказав він під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пише Радіо.Свобода.

Відео дня

За словами Пивоварського, маркетингом буде займатися керівництво ЦТС "Ліски" та ПАТ "Укрзалізниця".


Нагадаємо, 14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія та Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту. Протокол передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху поїздів по даному шляху, і, відповідно, збільшення обсягу вантажоперевезень.

15 січня Україна запустила перший поїзд для експериментального відпрацювання маршруту експорту, який дозволить доставити вантаж з Іллічівська в Достик (Китай) за 11-12 днів.

Вантаж був доставлений 1 лютого і був у дорозі 17 днів.

Обсяги перевезень між Україною та Китайською Народною Республікою в 2015 році склали 25,48 млн тонн, що на 2,25 млн тонн або на 11% більше, ніж за 2014 рік. Це рекордний показник за останні 10 років. На сьогодні Китай займає перше місце в експортних перевезеннях з України, змістивши на другу позицію РФ (з першої позиції за останні 5 років) - 15,9 млн тонн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X