Новий ліміт на продаж без касового апарату, поліпшення платоспроможності бізнесу та інші головні ділові новини дня

19 грудня 2017, 20:14
ТОП головних новин українського бізнесу за 19 грудня від НВ Бізнес

1 Кабмін підняв поріг торгових операцій без касового апарату

Кабінет міністрів України підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і послуг без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО, касовий апарат).

Відео дня

Ліміт проведення операцій підвищено з 200 тис. грн до 500 тис. грн і з 75 тис. грн до 250 тис. грн в залежності від форми і умов здійснення діяльності на один структурний підрозділ суб'єкта господарської діяльності.

Крім того, у документі йдеться про обов'язкове використання РРО при перевищенні річного доходу 1 млн грн незалежно від виду діяльності.

Також додамо, що у Міністерстві фінансів України задумалися про спрощення реєстрації реєстраторів розрахункових операцій.

2 В НБУ заявили про поліпшення платоспроможності бізнесу

У Національному банку України (НБУ) помітили поліпшення платоспроможності бізнесу в Україні.

У Нацбанку відзначають, що платоспроможність покращилася на тлі стабілізації економічної ситуації. У зв'язку з цим регулятор має намір стимулювати роботу банків з проблемною заборгованістю.

Заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз стверджує, що рентабельність по EBITDA реального сектора до кінця третього кварталу перевищила 12%.

3 Кабмін відклав рішення про продовження мит на товари з РФ

Кабінет Міністрів зняв з розгляду рішення про продовження дії ставок ввізного мита з імпорту товарів, країною походження яких є Російська Федерація до 31 грудня 2018 року.

Причини в Кабміні не назвали.

Слід зазначити, що з 2 січня 2016 роки до всіх товарів походженням з Росії застосовуються ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України. При цьому преференційний режим щодо РФ (вільна торгівля) скасовується.

4 Мінфін оцінив обсяг тіньового лотерейного ринку

Міністерство фінансів України оцінює тіньовий лотерейний ринок в Україні у $1 млрд.

У зв'язку з цим, міністр фінансів Олександр Данилюк закликав Верховну Раду прийняти розроблений Мінфіном законопроект про гральний бізнес.

Крім того, заступник міністра Сергій Марченко підтвердив, що у наступному році очікується видача двох ліцензій на ведення лотерейної діяльності.

5 У НБУ розповіли про плани на 2018 рік

Національний банк України (НБУ) озвучив головні цілі своєї роботи на 2018 рік.

"По-перше, це низька і стабільна інфляція. По-друге - стабільна прозора і ефективна банківська система. По-третє - відновлення кредитування. ", - заявив в.о. глави НБУ Яків Смолій.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, він додав, що Нацбанк готовий прийняти під нагляд небанківські фінансові установи, назвавши ефективну модель регулювання фінансового сектора наступною метою. П'ятою метою, за словами глави НБУ, є вільний рух капіталу.

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X