Новий глава Київстару назвав причини поганого зв'язку в українських операторів

31 серпня 2018, 09:50

Основна причина погіршення голосового зв'язку в українських мобільних операторів в так званому рефармінгу.

Про це заявив виконувач обов'язків глави Київстару Олександр Комаров в інтерв'ю НВ.

"Основна причина – це так званий рефармінг. В рамках запуску 4G оператори обмінюються частотами і переналаштовують свої станції. Коли ми говоримо про технології 3G, то спектр частот, який ви віддаєте на неї, абсолютно впливає на радіус дії цієї мережі. Завантаження впливає на радіус дії", – сказав він.

Відео дня


Рефармінг – процедура заміни використовуваної радіотехнології на виділених оператору зв'язку радіочастотах.


Утім, за словами Комарова, проблеми з голосовим зв'язком швидше є тимчасовою історією.

"Адже технологічна еволюція триває, і параметри мережі поліпшуються. Технарі завжди будуть щось підлаштовувати. Крім того, потрібно постійно балансувати між інтересами 3G і 4G мереж. Ну і, нарешті, навантаження буде постійно зростати. Частина факторів, що погіршують зв'язок, піде, але можуть з'явитися нові", – зазначив глава Київстар.


Київстар - найбільший український оператор мобільного зв'язку. Згідно з останніми даними оператора, його база становить близько 26,5 млн абонентів. Його виручка за 2017 рік збільшилася на 10,6% порівняно з 2016 роком – до 16,5 млрд грн, EBITDA – на 18,1%, до 9,2 млрд грн.

Акціонер Київстару – група Veon Ltd. (раніше – VimpelCom ltd). Акції групи перебувають у вільному обігу на фондовій біржі NASDAQ.

Найбільшим акціонером Veon є LetterOne, що входить в Альфа-груп Михайла Фрідмана і партнерів – їй належить 47,9% акцій. Ще 19,7% володіє норвезький холдинг Telenor. Наразі free float компанії на Nasdaq становить 29,2%, після завершення угоди з Telenor free float холдингу досягне 43,8%. Ще 8,3% групи перебуває під управлінням голландського трасту - штіхтінга.


Читайте інтерв'ю з Олександром Комаровим у свіжому номері журналу Новое Время – №31 від 30 серпня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X