Нові санкції США загрожують блокадою Північному потоку-2 і нафтовикам РФ

9 серпня 2018, 09:37

Група сенаторів США підготувала законопроект Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля 2018.

Про це пише видання Коммерсантъ.

Документ містить у собі ризики як для будівництва російських експортних газопроводів, в тому числі Північного потоку-2, так і для нових інвестицій в сировинні стартапи.

Відео дня

Як випливає з документу, президент США Дональд Трамп повинен ввести санкції щодо осіб, які будуть інвестувати в закордонні енергетичні проекти, які підтримують російські держкомпанії.

Санкції будуть застосовуватися для проектів, вартість яких перевищує (в тому числі за оцінками) $250 млн.

"Навіть якщо на дату набрання чинності законом вартість проекту нижче, але потім стане вище, інвесторів можуть вважати порушниками - в тому числі і тих, хто інвестував невелику суму", - відзначає партнер юрфірми Quorus Євген Жилін.

Видання зазначає, що механізми для реалізації цього положення проект пропонує запозичити з CAATSA (Про протидію противникам США за допомогою санкцій).

Також допускається арешт платежів на адресу перебувають під санкціями осіб, їх активів, введення заборон на боргове фінансування і укладання контрактів.

Крім того, документ передбачає посилення санкцій відносно нафтового сектора. Заборона може бути поширений на будь-які видобувають проекти, тоді як раніше він стосувався шельфових ділянок і сланцевих родовищ.

Однією з найбільш вразливих сфер виявляється і постачання нафтовикам програмного забезпечення. Адже законопроект забороняє надавати товари, послуги та технології, а також надавати фінансову підтримку нафтовим компаніям з Росії.

Нагадаємо, раніше США оголосили, що наприкінці серпня запровадять нові санкції проти Росії, заявивши, що Москва порушила міжнародне право, застосувавши отруйну речовину Новачок в британському Солсбері. Обмеження торкнуться експорту в Росію пов'язаних з нацбезпекою електронних пристроїв подвійного призначення і їх компонентів. Це призвело до подальшого падіння рубля.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X