Нові маршрути. В Україну може прийти газ з Італії

27 квітня 2017, 17:56
Італійська компанія Snam, оператор національної газотранспортної мережі (ГТС), відкриває новий східний маршрут поставок, який дозволить постачати газ через Італію в балканські країни і, можливо, в Україну

Snam планує завершити реверсний проект в Альпах у 2018 році, що дозволить Італії експортувати до 13 млрд кубічних метрів на рік через три пункти з'єднання ГТС, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Компанія отримає можливість експортувати газ у Францію, Німеччину, Словаччину, Словенію, Угорщину та Австрію до самого кордону зі Словаччиною. Звідти газ може поставлятися в Україну через існуючий двосторонній словацький трубопровід.

Пункт з'єднання ГТС в Тарвізіо, де італійська система з'єднується з австрійської, має пропускну потужність до 18 млрд кубометрів в добу.

На початку квітня 2017 року НАК Нафтогаз України, ПАТ Укртрансгаз, Snam (Італія) і Eustream (Словаччина) підписали меморандум про взаєморозуміння у спільній оцінці можливостей співробітництва у використанні та розвитку газотранспортної системи (ГТС) України.

В рамках меморандуму компанії проведуть спільну оцінку можливостей використання та посилення ГТС України, щоб зробити її більш ефективною, сучасною і конкурентноздатною. Реалізація цього проекту допоможе підвищити ліквідність і безпеку поставок на газовому ринку як України, так і ЄС, що повністю відповідає стратегії енергетичної безпеки ЄС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X