США знайшли нові докази проти Telegram в справі про криптовалюту

17 січня 2020, 12:30

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) опублікувала листування і свідчення співробітників Telegram.

Співробітники Telegram знали про ринок перепродажу своєї криптовалюти Gram і називали її «цінними паперами», повідомляється в листуванні і свідченнях співробітників Telegram, яку розібрало видання РБК.

Відео дня

Листування і свідчення співробітників Telegram були опубліковані в заяві Комісії з цінних паперів та бірж, поданій на підтримку клопотання регулятора про спрощений розгляд справи в окружному суді Нью-Йорка.

У листах інвесторам співробітники Telegram говорили про «продаж Gram», а не про «продажу частки у праві на отримання Gram». На думку регулятора, такі формулювання свідчать про те, що Telegram розглядав токени як цінні папери.

Зокрема, в одному з листів бухгалтеру інвестора співробітник Telegram написав, що інвестор мав право на 72,8 млн токенів і що «фонд має чітке право на такі цінні папери», «матиме право на отримання ... Grams, коли вони (будуть - ред.) випущені», і що «цінні папери не під заставою».

Саме питання про те, чи є Gram цінними паперами лежить в основі суперечки між компанією Дурова і американським регулятором. Також в SEC стверджують, що компанії-посередники продавали токени Telegram після закінчення ICO,  порушуючи правила. Цей аргумент називають «підриваючим» позицію компанії Дурова в суперечці з Комісією.

У документах SEC стверджується, що співробітники Telegram знали про перепродаж токенів на вторинному ринку, і регулярно цікавилися зміною вартості Gram. Отриману інформацію відправляли Павлу Дурову і віцепрезиденту з розвитку Telegram Іллі Перекопському.

У Telegram пояснили, що не цікавилися, з якою метою інвестори купують токени - для володіння або перепродажу.

Відзначається, що навколо Telegram існували компанії, які займалися супроводом угод із продажу токенов або надавали консультаційні послуги. Зокрема, компанія Gram Vault надавала «комплексні послуги інвесторам блокчейн-платформи TON». Послуги включали в себе «зберігання і продаж токенів». Один із засновників цієї компанії - Олександр Філатов - пов'язаний з неназваним іноземним інвестором, який вклав в блокчейн-платформу Дурова TON $ 95 млн.

Нагадаємо, що Telegram повинен відзвітувати, як були витрачені $ 1,7 млрд інвесторів , отримані на запуск криптовалюта.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X