Нова наглядова рада Нафтогазу, контроль на ринку палива та інші головні новини бізнесу

22 листопада 2017, 20:21
ТОП головних новин українського бізнесу за 22 листопада від НВ Бізнес

1

Кабмін обрав нову наглядову ради Нафтогазу

Кабінет міністрів України затвердив новий склад наглядової ради Нафтогазу України.

До нього увійшли іноземці Клір Спотісед (громадянин Британії), Бруно Лісква (Франція), Амос Хохштайн (США), Стів Хейсен (Канада).

Відео дня

Крім того, до складу наглядової ради увійшли українці Олександр Гриценко (голова правління Укрексімбанку), Сергій Попик (радник прем'єра). Зберіг свою позицію у наглядовій раді Володимир Демчишин.

Відзначимо, що до цього функції наглядової ради виконував Кабмін.

2 В Україні посилили контроль на ринку палива

Кабінет міністрів України запустив Єдиний реєстр витратомірів і рівнемірів для підприємств, що беруть участь в обороті палива.

Так, з 2018 року всі підприємства, що займаються виробництвом, зберіганням, торгівлею паливом, повинні обладнати свої резервуари для вимірювання витрат речовини рівнемірами. Дані з таких приладів обліку щодня будуть передаватися контролюючим органам.

Передбачається, що це дозволить скоротити обсяги тіньового обороту пального і забезпечить справедливі умови для всіх гравців на ринку.

3Нафтогаз почав активну боротьбу з Північним потоком-2

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України найняла американську компанію Yorktown Solutions для підтримки дій української компанії у США щодо протидії будівництву російського газогону Північний потік-2.

Послуги включатимуть організацію зустрічей у Конгресі і комітетах Конгресу США, а також з представниками органів виконавчої влади в адміністрації президента США і провідними аналітичними центрами.

Вартість послуг Yorktown Solutions становить $37 тис. Договір буде діяти до кінця грудня 2017 року.

4 Велику українську мережу заправок визнали винною у змові на паливному ринку

Вищий господарський суд України зобов'язав компанію AMІК Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) сплатити штраф 12,5 млн грн, накладений за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів.

Слід зазначити, що у минулому році АМКУ оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,3 млн грн за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів в період з січня 2013 по січень 2016 року.

5 СБУ заявила про нові докази антидержавної діяльності екс-міністра Клименко

У Службі безпеки України повідомили про нові докази причетності колишнього глави Міністерства доходів і зборів Олександра Клименка до антидержавної діяльності.

Повідомляється, що екс-міністр часів президентства Януковича під час перебування на посаді свідомо завдавав своїми діями шкоду економічної та інформаційної безпеки країни, а також її суверенітету і територіальної цілісності. На підставі зібраних матеріалів розпочато ще одне кримінальне провадження.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Такими були головні ділові новини середи.

Показати ще новини
Радіо NV
X