Нова Пошта звинуватила Укрпошту в обмеженні конкуренції

31 жовтня 2018, 08:22

Співвласник компанії Нова Пошта В'ячеслав Климов заявив, що проект закону Про поштовий зв'язок встановлює монополію Укрпошти на послуги з пересилання відправлень вагою до 2 кг і посилок вагою до 10 кг.

Про це він пише у своїй колонці на ЕП.

За його словами, в проекті закону всі найбільш вигідні поштові послуги віднесли до універсальних, які може надавати тільки державний оператор.

Відео дня

"Що ж поганого в цьому законопроекті? Та майже нічого – просто монополія Укрпошти на весь ринок електронної комерції та всі документи, якими обмінюються компанії. Монополія може поширитися на послуги з пересилання відправлень вагою до 2 кг; посилок вагою до 10 кг", - нарікає Клімов.

Він зазначає, що якщо іншим логістичним компаніям залишаться тільки посилки без оголошеної вартості вагою понад 10 кг, то вони не будуть мати шансів витримати конкуренцію з національним монополістом.


Нова Пошта - один з найбільших операторів на ринку експрес-доставки поштових відправлень по Україні, створений в 2001 році. Мережа компанії складається з понад 2,3 тис. відділень по всій Україні. Автопарк компанії налічує понад 3,6 тис. автомобілів. У 2017 році компанія доставила більш ніж 145 млн відправлень.


"Не можна допустити, щоб законопроект було прийнято у поточній редакції! Бо це просто рейдерство – побачили розвинуту індустрію і вирішили забрати їх під контроль. Дуже схоже на обшуки в ІТ-компаніях, як на мене", - резюмував співвласник Нової Пошти.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить до сфери управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напряму компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність. Мережа компанії налічує 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

У 2017 році Укрпошта отримала 203 млн грн збитку і збільшила чистий дохід на 19,6% - до 5,5 млрд грн порівняно з 2016 роком.

Показати ще новини
Радіо NV
X