Нова пошта розвиватиме власну мережу поштоматів

24 травня 2016, 18:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нова пошта (НП) встановила у столиці свої перші власні поштомати, а за найближчі кілька місяців збільшить їх кількість у містах-мільйонниках до 50

Наразі користувачі НП зможуть лише отримати оплачені відправником посилки. З часом оператор пообіцяв клієнтам надати можливість оплачувати посилки самостійно через поштомат. До кінця 2016 року в підприємство має намір розширити перелік послуг за рахунок самостійного завантаження споживачами своїх посилок у поштомати.

Відео дня

Директор з розвитку НП Максим Рабінович відзначив переваги нового виду доставки: цілодобовий доступ, відсутність потреби йти до відділення, можливість вільно планувати свій час. Від пообіцяв до кінця 2016 року довести кількість поштоматів до 200, встановивши їх в обласних центрах України.

Мета запуску власної мережі полягає не в отриманні якоїсь певної частки ринку, зазначили в НП. На цей крок підприємство пішло задля розвитку своєї інфраструктури для експрес-доставки, що дозволить самостійно контролювати якість послуг.

За оцінками НП, ринок поштоматів у нашій країні перебуває на етапі становлення. В цьому сегменті працює лише кілька операторів, основні з яких – ПриватБанк, InPost (з якими НП співпрацює), PickPoint. Загальну кількість поштоматів у НП оцінили на рівні 1,6-1,7 тис.

Керівник бізнесу споживацького кредитування ПриватБанку Андрій Ковтун зазначив, що запуск НП власної мережі поштоматів ринок очікував уже давно. «Для них це ключова компетенція, але зараз це більше «проба пера», - підкреслив він. За його словами, у ПриватБанка зараз 1467 поштоматів, а для того, щоби охопити всю країну, будь-якому оператору потрібно близько 2 тис.

«Це для них зараз планово-збитковий проект, але коли проект «вистрілить», то вони будуть готові», - пояснив Андрій Ковтун. Він звернув увагу на те, що крім розгалуженої мережі поштоматів важливим показником є їх пропускна спроможність. За його словами, поштомат, у якому менше 60 комірок – причому різного розміру для різних посилок – обслуговувати невигідно.

Андрій Ковтун повідомив, що у ПриватБанка станом на кінець травня цього року мережа налічує 1467 поштоматів. Як керівник цього напрямку він уже переконався, що розширення покриття не дає особливого ефекту. Тому найбільший український банк почав вивчати попит на послуги поштоматів у бізнес-центрах і багатоквартирних будинках.

Нагадаємо, що кілька місяців тому Нова пошта запустила власну платіжну систему Forpost.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X