Норвежці вирішили залишити росіянам компанію-власника Київстару

9 жовтня 2015, 16:22
Найважливішою бізнес-новиною минулого тижня стало повідомлення про намір норвезької Telenor продати свою частку в компанії Vimpelcom, яка контролює найбільшого українського мобільного оператора - Київстар

Рішенню передували роки суперечок з іншим акціонером компанії - російською Альфа-Груп, яка володіє 56% акцій компанії. Конфлікт розпочався ще 15 років тому, одною з його фаз була спроба росіян запустити в Україні оператора Beeline всупереч тому, що партнери з Telenor вже працювали тут під брендом Київстар.

Відео дня

"У Telenor немає можливості повністю контролювати діяльність даного активу. Тому рада директорів і генеральний директор Telenor прийняли рішення вийти з Vimpelcom Ltd в інтересах своїх акціонерів та у відповідності з довгостроковою стратегією групи", - йдеться в повідомленні компанії.

Співрозмовник газети Ведомости, близький до Vimpelcom, говорив, що LetterOne (належить Михайлу Фрідману і його партнерам, де-факто - структура " Альфа-Груп) розгляне можливість придбання пакету в операторі, але причин для такої покупки у LetterOne (раніше називалася Altimo) немає.

Інше джерело також сказало газеты, що Альфа-Груп не буде купувати пакет Telenor. У норвезькій компанії виданню підтвердили, що рішення по виходу з цього бізнесу - стратегічне і продаж "займе якийсь час".

Telenor вклала в Vimpelcom 15 млрд норвезьких крон і отримала 20 млрд норвезьких крон дивідендів. Ринкову вартість своєї частки в російському операторі акціонер оцінює в 20 млрд норвезьких крон (приблизно $2,4 млрд за поточним курсом).

Норвезька компанія стала акціонером російської компанії Вимпелком в 1998 році. Через кілька років їх акції перейшли Альфа-груп, і обидва холдинги розраховували збільшити свою частку в Вимпелкомі до контрольної. Це призвело до тривалого акціонерного конфлікту.

У 2009 році партнери досягли певного компромісу, після чого була створена міжнародна компанія Vimpelcom Ltd, в якій більше половини акцій зараз належить росіянам, зі штаб-квартирою в Амстердамі. Вона об'єднала російський Вимпелком і український Київстар (належав Telenor і Альфа-груп).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X