Норвегія побудує в Україні великий комплекс вітроелектростанцій

6 серпня 2018, 08:56

Україна і Норвегія готують до реалізації новий амбітний проект у сфері відновлюваної енергетики - спорудження комплексу вітрових електростанцій в Херсонській області.

Про це повідомила прес-служба посольства України в Норвегії за підсумками зустрічі українського посла В'ячеслава Яцюка з головним виконавчим директором норвезької компанії NBT Юаром Вікеном.

Відео дня

На першому етапі реалізації проекту норвезькою компанією планується побудувати близько 70 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт. Після введення в експлуатацію комплекс вітрових електростанцій постачатиме електроенергію до об’єднаної енергетичної системи Укренерго. Обсяги електроенергії, що генеруватиметься вітровими електростанціями, дадуть можливість забезпечувати енергопостачанням щонайменше 50 тис. домогосподарств. Загальний обсяг іноземних інвестицій, пов’язаних із реалізацією першого етапу проекту, становитиме понад €370 млн. До реалізації проекту як субпідрядники будуть також залучатися місцеві українські компанії.

У посольстві нагадали, що в 2018 році в Україні також розпочинає інвестиційну діяльність норвезька компанія Scatec Solar, яка планує побудувати кілька комплексів сонячних електростанцій загальною потужністю від 200 до 300 МВт. Реалізація цих планів забезпечить залучення в українську економіку від €200 до €300 млн іноземних інвестицій.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року в Миколаївській області запустили другу чергу найпотужнішої в Україні вітроелектростанції - Тузлівської ВЕС Вітровий парк Причорноморський.

Показати ще новини
Радіо NV
X