NORD переніс виробництво холодильників з України до Китаю

28 березня 2017, 18:13
Виробник холодильників і морозильників NORD, що припинив їх випуск на потужностях Донецького заводу холодильників, переніс виробництво в Китай, на майданчик багатопрофільної корпорації по випуску побутової техніки Midea

Про це повідомили у ПАТ Норд, передає Інтерфакс-Україна.

У повідомленні наголошується, що NORD більше 50 років випускався на потужностях Донецького заводу холодильників, і "з часу консервації заводу в 2014 році протягом останніх двох років ми проаналізували десятки провідних світових виробничих майданчиків в пошуках найкращого високотехнологічного виробництва холодильників".

Відео дня

"Намагаючись зберегти і перенести накопичений досвід у конструкторських розробках, а також враховуючи практику більшості європейських та світових торгових марок (Siemens, Whirlpool, Samsung) було прийнято рішення зупинити свій вибір на китайському виробничому майданчику світового лідера компанії Midea", - повідомляє прес-служба компанії.

Згідно інформації Норда, компанія Midea, заснована в 1968 році, є одним із найбільших виробників і експортерів побутової техніки в Китаї. Сьогодні група Midea нараховує 130 тис. співробітників, у тому числі іноземних фахівців виробничих компаній.

У 2013 році обсяг продажів компанії Midea досяг $18,7 млрд, обсяг експорту - $7,2 млрд.

Нагадаємо, що в серпні 2016 року на той час український виробник холодильної техніки ПАТ Норд, який був зареєстрований у Краматорську (Донецька обл) припинив роботу підприємства в Донецьку.

Наглядову раду ПАТ Норд очолив Андрій Ландик, якому належить близько 19,7% акцій ПАТ НОРД, ще близько 80% належало його батькові, президенту Норду Валентину Ландику.

Пізніше президент групи Норд Валентин Ландик продав пакет 79,93% акцій виробника холодильної техніки ПАТ Норд російському ТОВ Діорит-Технис.

Відповідно до публікації в пресі, ПАТ Норд 30 квітня поточного року має намір провести збори акціонерів, які мають намітити основні напрямки діяльності на 2017 рік. Крім того, плануються припинення повноважень членів правління та вибору директора, а також вибори спостережної ради та ревізійної комісії ПАТ.


У 2015 році Норд випустив 162,781 тис. холодильників і морозильників і реалізував 162,827 тис., що відповідно на 52,1% і 52,3% менше аналогічних показників 2014 року, чистий дохід скоротився на 34,3%, до 641,39 млн грн, чистий збиток зріс на 8,7%, до 24,26 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X