Mercedes-Benz програла патентну суперечку Nokia і може зіткнутися із забороною на продаж машин у Німеччині

19 серпня 2020, 15:59

Nokia виграла патентну суперечку у автовиробника Daimler про використання технологій в автомобілях. Тепер фінська компанія через суд може заборонити автоконцерну продавати машини в Німеччині.

Фінська телекомунікаційна компанія Nokia виграла патентну суперечку у німецького автовиробника Daimler щодо принципів ліцензування технологій для мобільних телекомунікаційних систем в автомобілях. Про це пише Bloomberg.

Відео дня

Окружний суд міста Мангейм 18 серпня задовольнив позов Nokia до власника бренду Mercedes-Benz про використання телекомунікаційних технологій фінської компанії в автомобілях Daimler.

Рішення суду потенційно може дозволити Nokia заборонити німецької компанії продавати автомобілі в Німеччині. Однак, для цього Nokia буде потрібно подати ще один позов і внести забезпечення в розмірі 8,3 млрд євро. У Daimler не очікують, що Nokia буде домагатися заборони на продаж, уточнює видання.

Розбіжності між компаніями викликав механізм ліцензування технологій для мобільних телекомунікаційних систем. У той час як Nokia хоче отримувати відрахування за кожний проданий автомобіль, в якому використовуються її телекомунікаційні технології, в Daimler вважають, що такі збори будуть занадто високими.

Автовиробник хоче, щоб Nokia виділила ліцензію на технологію постачальникам обладнання, що використовується для інтеграції мобільних пристроїв в його автомобілі, які потім будуть стягувати плату з німецького автовиробника.

Nokia заявила, що її ліцензійна модель була прийнята іншими автовиробниками, включаючи BMW AG і Volkswagen AG. У Daimler з рішенням суду не згодні і планують апеляцію.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X