Укрпошті дозволили підвищити тарифи, але не так сильно, як хотіли в компанії

16 липня 2021, 17:25

НКРЗІ схвалила підвищення граничних тарифів на універсальні поштові послуги в середньому на 20%. Укрпошта просила більше.

Національна комісія з держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації прийняла рішення, яке передбачає підвищення граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку в середньому на 20%. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Відео дня

Таке рішення було прийнято після того, як в травні поточного року АТ Укрпошта звернулася до регулятора з проханням підвищити тариф в два етапи:

  • На першому етапі: від дати вступу в силу рішення НКРЗІ до 30 листопада 2021 року підвищити граничний тариф в середньому 28,8% (По Україні на 23,0%, в іноземні держави на 39,2%);
  • На другому етапі: з 1 грудня 2021 року в середньому на 9,3%.

В Укрпошті аргументували необхідність підвищення тим, що чинні тарифи не враховують закладені в тариф рентабельність і фактичні фінансово-економічні показники діяльності Укрпошти. Також вони враховували зміни макропоказників відповідно до прогнозу економічного на 2021-2023 роки та 2022- 2024 роки.

У першому випадку економічні показники зміни тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку на 2021 рік становлять 15%, у другому очікувані збільшення тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку на 2021 рік становлять 19%.

З урахуванням цих та ряду інших показників в НКРЗІ розрахували нові тарифи, які переглядають підвищення граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку в середньому на 20%.

Нагадаємо, що в березні цього року регулятор не дозволив Укрпошті підвищити тарифи більш ніж на 30% в два етапи. В Укрпошті пропонували підвищити граничні тарифи на універсальні послуги постової зв'язку в два етапи - спочатку на 30,6%, а потім - на 8,8%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X