Німецький хімічний гігант зібрався збільшити свою частку в Україні

22 серпня 2018, 10:36

Міжнародний хімічний концерн BASF (Німеччина) прогнозує збільшення своєї частки на ринку засобів захисту рослин (ЗЗР) в Україні на 1,5-2 п. п. з 15,5% станом на кінець 2017 року до 17-17,5% в 2019 році після покупки активів міжнародного концерну зі спеціалізацією в сфері охорони здоров'я, сільського господарства та високотехнологічних матеріалів Bayer AG (також Німеччина).

Про це повідомив керівник департаменту агробізнесу BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу Діма Тіберіу під час прес-конференції, передають Українські новини.

Водночас частка на ринку виробництва насіння в Україні після даної угоди не зміниться наступного року і залишиться на рівні кінця 2017 - 8-9%.

Відео дня

Крім того, серед активів Bayer концерн BASF в Україні придбав науково-дослідний насіннєвий центр з роботи із зерновими в селі Центральне (Київська область), який є одним з 6 подібних центрів концерну в світі.

Передбачається, що центр закриє повний цикл виробництва насіння - від створення нових сортів пшениці до презентації розробок в демонстраційному центрі.

За словами Тіберіу, відкриття оновленого центру вже у власності BASF відбудеться в першій декаді жовтня.

"Ми тільки придбали цей актив і не можемо оцінювати його фінансування та потужності", - зазначив він. Також Україна є однією з 8 країн, де концерн активно застосовує агроплатформу для цифрового землеробства Xarvio.

Відзначається, що наразі BASF повністю реалізував угоду з придбання частин бізнесу і активів компанії Bayer, відкривши новий сегмент бізнесу насіння, неселективних гербіцидів і нематоцидних протруйників. Угода між компаніями була підписана в жовтні 2017 року, а її доповнення щодо придбання овочевого насіннєвого бізнесу - в квітні 2018 року.

Так, Bayer відмовилася від частин бізнесу в зв'язку з придбання одного з найбільших світових виробників насіння компанії Monsanto (США) за €7,6 млрд.


BASF - найбільша в світі компанія хімічного напрямку, концерн виробляє широкий спектр продуктів: пластик, фарбу, косметику, харчові добавки, технічні та будівельні хімікати, засоби агрохімічного захисту рослин. Загальні продажі концерну BASF в світі за підсумками 2017 року склали €64,5 млрд.

В Україні концерн працює з 1992 року за допомогою через компанію БАСФ.

Bayer AG оцінює загальні продажі продукції в Україні в €283 млн за підсумками 2015 року, і більш ніж €100 млн з цієї суми - кошти захисту рослин.

В Україні Bayer веде свою діяльність з 1992 року за напрямками Pharmaceuticals (рецептурні медпрепарати), Consumer Health (безрецептурні препарати), Crop Science (сільське господарство) і Animal Health (захист здоров'я тварин).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X