Німецька компанія запустила у Києві сервіс із прокату велосипедів

15 серпня 2018, 12:26

Компанія Nextbike презентувала в Києві систему прокату велосипедів - Bike sharing.

"Bike sharing поширений у багатьох містах світу... Я дуже радий, що зараз ми цей проект запускаємо", - цитує агентство Інтерфакс-Україна мера Києва Віталія Кличка з презентації проекту з прокату велосипедів Bike sharing.

Відео дня

За його словами, проект стартує зі 100 велосипедів, а далі буде розширюватися до декількох тисяч.

Ціна прокату становитиме 30 грн за 30 хв. Велосипедом можна буде користуватися не більш ніж 12 годин на день. Також можна буде купити місячний абонемент за 199 грн і кожні перші 30 хвилин будуть безкоштовними. Абонемент на сезон (дев'ять місяців) коштуватиме 899 грн. Якщо велосипед не буде повернуто протягом 12 годин - буде нараховано штраф у розмірі 1 тис. грн.

Орендувати велосипед в Києві можна буде на 33 спеціальних майданчиках. Зокрема, такі локації в центрі столиці будуть біля парку імені Тараса Шевченка навпроти червоного корпусу КНУ ім.Шевченка, біля Золотих Воріт, кілька - на вулиці Хрещатик, а також Майдані Незалежності.

Люди зможуть переміщатися від майданчика до майданчика, користуючись картою в мобільному додатку. Велосипеди будуть обладнані GPS-навігатором і системою дистанційного блокування.

Самі велосипеди застраховані, але в момент оренди за велотранспорт відповідає користувач.

За словами партнерів проекту компанії NextBike, вартість кожного велосипеда становить 15 тис. грн.

Перша спроба запуску була в 2016 році. Однак вона виявилася неуспішною.


Nextbike - німецька компанія. Головний офіс розташований в Лейпцигу. Nextbike працює більш ніж у 150 містах світу на 4 континентах. Компанія пропонує 35 тис. велосипедів в містах Німеччини, Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Дубаї, Латвії, Новій Зеландії, Польщі, Швейцарії, Туреччини, Великобританії, США. У 2015 році місто Львів стало першим в Україні, де ввели систему громадського велопрокату.

Bike sharing - це система спільного використання велосипедів, а саме система прокату, яка дозволяє орендувати велосипед на одній з автоматизованих станцій, а після поїздки повернути велосипед у будь-який пункт прокату, встановлений в цьому ж місті.

Показати ще новини
Радіо NV
X