Німеччина обурена рішенням Газпрому розірвати контракти з Нафтогазом

5 березня 2018, 14:16

Уряд Німеччини стурбований та роздратований рішенням російського монополіста Газпром розірвати контракти на постачання і транзит газу з Нафтогазом України.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на слова представника уряду Штефана Зейберта, передає Інтерфакс-Україна.

"Той факт, що Газпром хоче закінчити контракти раніше, викликало роздратування не тільки тут, у Німеччині, але й в інших членів Євросоюзу (ЄС) і Єврокомісії", - сказав він.

Відео дня

Зейберт зазначив, що в інтересах ЄС, а також Росії та України, щоб дві країни були надійними партнерами в забезпеченні поставок газу в Європу і щоб ці поставки були гарантовані.

Відзначається, що Німеччина контактує з усіма сторонами для завершення конфлікту.

Нагадаємо, що 28 лютого Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому у більшості спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за обсяги газу для транзиту, що недопоставив Газпром. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

2 березня 2018 року компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів із Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт із польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від постачання в Україну.

2 і 3 березня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів консультації з українською та російською стороною щодо газової суперечки.

Нафтогаз вимагатиме від Газпром компенсації за переплату в 34% під час екстреної закупівлі газу в Європі в березні.

Показати ще новини
Радіо NV
X