Німеччина завершила націоналізацію головного імпортера російського газу до країни

22 грудня 2022, 16:49
Німеччина націоналізує Uniper (Фото:REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Німеччина націоналізує Uniper (Фото:REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Німеччина завершила націоналізацію компанії Uniper, яка була головним імпортером російського газу до країни.

Уряд Німеччини завершив процес націоналізації компанії Unoper, яка була головним постачальником російського газу до країни.

Про це йдеться у спільній заяві міністерств фінансів та економіки.

Відео дня

У повідомленні відомств йдеться, що Uniper керує критично важливою енергетичною інфраструктурою та відіграє центральну роль у постачанні електроенергії та природного газу до Німеччини.

Уряд Німеччини купує загалом близько 99% акцій компанії за ціною 1,7 євро за папір. При цьому 6% акцій уряд ФРН купує у колишнього найбільшого акціонера Uniper, компанії Fortum, за 500 млн. євро.

При цьому Федеральний уряд Німеччини планує до 2028 року знизити свою частку в компанії так, щоб вона не перевищувала 25% плюс одну акцію.

Уряд зможе продовжити цей період лише з дозволу Єврокомісії. Націоналізацію компанії загалом вона схвалила 20 грудня.

Компанія Uniper зіткнулася з глибокою кризою через припинення постачання газу з Росії газопроводом Північний потік і сильних коливань цін на газ у 2022 році.

У вересні повідомлялося, що уряд Німеччини вирішив націоналізувати Uniper.

На початку листопада Uniper повідомив про збитки з початку року 40 млрд євро. Причиною стало повне припинення постачання російського газу, від якого компанія залежала, і необхідність шукати йому заміну на спотовому ринку за високими цінами.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X