Несподіваний суперник. Нігерія кидає виклик Газпрому в поставках газу до Європи

30 червня 2021, 08:48

Влада Нігерії зібралася поставляти газ до Європи трубопроводом, який пройде через Алжир і зможе з'єднатися з іспанською та італійською ГТС.

Як заявив міністр із нафтових ресурсів Нігерії Тіміпре Сільва, йдеться про продовження газопроводу AKK (Аджаокута-Кадуна-Кано), який нині будується та має з'єднати південь і північ країни, повідомляє Premium Times.

Відео дня

Газопровід AKK довжиною понад 600 км і вартістю $2,8 млрд почали будувати у червні 2020 року і планують добудувати у 2023 році з пропускною потужністю 36 млрд кубометрів на рік.

Подальше продовження газопроводу на північ — через Транссахарський газопровід — з'єднає його з ГТС Алжиру, і далі з європейськими мережами.

«Він (газ, — ред.) може пройти весь шлях до Алжиру Транссахарським газопроводом, а потім з'єднатися з алжирським трубопроводом, а потім ми доставимо його в Європу. Таким чином, наш газ може просуватися з півдня на європейський ринок. Це дуже важлива частина інфраструктури, і президент (Мухаммаду Бухарі, президент Нігерії, — ред.) дуже прихильний їй, і вона в значній мірі йде за планом», — заявив Сільва.

Довжина планованого Транссахарського газопроводу може скласти близько 4,4 тис. км (від родовищ у Нігерії до берегів Європи), потужність до 30 млрд кубометрів на рік. Вартість проекту — близько $13 млрд. Вперше про плани будівництва газопроводу було оголошено в 2008 році.

Розвідані запаси газу в Нігерії - не менше 5,8 трлн кубометрів, прогнозовані - до 17 трлн кубометрів. Наразі Нігерія вже є значним гравцем на ринку СПГ.

Як повідомлялося, Газпром обмежує поставки газу до Європи, через що ціна ресурсу вже перевищила $400 за тисячу кубометрів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X