Аграрний флот. Як Нібулон став найбільшим суднобудівником і судновласником в Україні

10 серпня 2019, 12:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Агрокомпанія Нібулон за останнє десятиліття побудувала 12 портових терміналів на Дніпрі та Південному Бузі, а також власний флот із 75 суден

Агрохолдинг Нібулон за десять років інвестував у будівництво власного флоту $600 млн і на сьогодні є найбільшим суднобудівником і судновласником в Україні. Про це пише журнал НВ у статті Пішли по воду.

Відео дня

Власний флот компанії складається з 75 барж, катерів, плавкранів і т. п. У 2018/2019 маркетинговому році агрохолдинг відвантажив на зовнішні ринки 5,2 млн т зернових і олійних, з них 3,3 млн т Нібулон перевіз внутрішніми водними шляхами України - Дніпром та Південним Бугом.

Щоб реалізувати подібну логістику, Нібулон побудував 12 портових терміналів на Дніпрі та Південному Бузі, а також викупив суднобудівний завод Лиман, який до того простоював. На сьогодні в структурі вантажоперевезень компанії річковий транспорт займає 60%, залізниця - третину, решта - автотранспорт.

Причина інтересу Нібулона до водного транспорту - економічна. "Перевезення річкою дешевше, ніж залізницею або автотранспортом, якщо враховувати все, включаючи навантаження", - пояснює Юрій Скічко, співзасновник компанії Агровіста, яка також розвиває власну річкову доставку.

За словами Сергія Вовка, головного редактора порталу Центр транспортних стратегій, річки допомогли Нібулону отримати перевагу при експорті. "Той, хто пропонує більш дешеву логістику, той і виграє, - пояснює він. - Якщо раніше була можливість боротися ціною за зерно виробників, використовувати фінансові важелі, то зараз все зводиться до оптимізації транспортної складової".

Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу НВ - № 29 від 8 серпня 2019 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X