Ні заторам. У Києві з'являться "розумні" світлофори

23 червня 2017, 16:43
Київська влада в цьому році обіцяють встановити на Столичних дорогах "розумні" світлофори та електронні табло, які дозволять суттєво зменшити затори

Про це пишуть Вести.

"Розумні" світлофори можуть змінювати тривалість червоного і зеленого сигналів в залежності від інтенсивності руху. Причому вони можуть робити це самостійно (на основі даних, отриманих зі спеціальних сенсорів). Також передбачена можливість дистанційного керування світлофорами.

Відео дня

Керівник Центру автоматизованої системи управління дорожнім рухом (АСКДР) Сергій Полішку розповідає, що нова система автоматично визначає, з якою швидкістю рухається потік, і вибирає оптимальний світлофорний режим для побудови "зеленої хвилі", при якій автомобіль, рухаючись з певною швидкістю (близько 50 км / ч), завжди буде потрапляти на зелений сигнал світлофора

До кінця року планується організувати 19 маршрутів з "зеленої хвилею" світлофорів, яка дозволить автомобілям пересуватися по місту практично без зупинок. Серед нових маршрутів: вул. Довженка - вул. Теліги - пр. Московський; вул. Щербаківського - вул. М. Гречка; вул. Братиславська - пр. Московський - пр. Броварський; пр. Палладіна - пр. Московський - пр. Броварський; пр. Заболотного - Столичне шосе - пр. Бажана та інші.

Світлофори об'єднають в спеціальну систему з централізованим управлінням. Подібні технології вже кілька десятиліть функціонують в ЄС і США.

Крім сучасних світлофорів в Києві також з'являться 50 електронних табло з інформацією про завантаженість доріг у режимі реального часу. Вартість одного табло - 200 тис. грн.

За словами Полішку, їх встановлять на в'їздах в місто і в тих місцях, де ведуться дорожні роботи.

Крім того, на складних розв'язках Києва з'являться направляючі кольорові шеврони. Їх вже встановлюють на мосту Патона.

Показати ще новини
Радіо NV
X