Незважаючи на недавнє падіння курсу золота, ювелірні прикраси в Україні подорожчають, - експерт

28 серпня 2015, 14:11
PR
Святослав Амелін, співзасновник ювелірного магазину Zlato.UA (Фото:Zlato.Ua)

Святослав Амелін, співзасновник ювелірного магазину Zlato.UA (Фото:Zlato.Ua)

Як повідомлялося, 20 липня вартість золота досягла п'ятирічного мінімуму 1080 доларів за унцію

Зниження світового курсу золота, що спостерігається з початку 2015 року, – явище короткочасне, і в Україні ціни на золоті вироби не будуть падати настільки стрімко. Такої думки дотримується експерт, співзасновник ювелірного магазину Zlato.UA Святослав Амелін. Причин падіння цін на золото накопичилося досить багато.

Відео дня

Чому золото дешевшає

«Найголовніше, що варто розуміти обивателю, коли говорять про падіння цін на золото, – йдеться про сировинний ринок металу. А точніше, про його "паперове вираження" у вигляді інструментів фондового ринку. В даному контексті золото – надійний засіб заощадження капіталу. Але вигідність вкладень у золото дуже сильно залежить від ситуації на інших ринках, де гроші не зберігають, а заробляють.

Так, в періоди зростання економіки і фондових ринків інвестору немає сенсу тримати гроші в золоті. Він продає дорогоцінний метал і вкладає в більш прибуткові активи: акції, валюту, ресурси. 2015 рік став саме таким періодом – економіка США зростає. Отже, інвестори продають золото, знижується попит і, відповідно, ціна. Не варто забувати і про фондових спекулянтів, які регулярно розгойдують ринок з метою заробітку. Падіння ринку на Уолл-Стріт 25 серпня підтверджує це», – розповів експерт.


Динамика курса золота на биржеДинаміка курсу золота на біржі


Друга причина – зростання долара по відношенню до інших світових валют. Отже, зростають і всі активи, номіновані в доларах. Інвестор поспішає «скинути» золото, щоб купити на ці гроші американську валюту, яка росте.

«Також важливо розуміти і те, що проблеми в китайській і російській економіках не тільки змушують ці країни споживати менше дорогоцінного металу, але і змушують їх центральні банки продавати золотовалютні резерви. На ринку очікується зростання пропозиції дорогоцінних металів. Відповідно – зниження цін», – зазначив Святослав Амелін.

Додамо, згідно зі звітом Всесвітньої золотої ради, у другому кварталі 2015 року попит на золото скоротився до шестирічного мінімуму, на 12%. Експерти вважають, що чималу роль у цьому зіграло зниження попиту в Індії та Китаї.

Ювелірні вироби подорожчають

Експерт також вважає, що вартість готових ювелірних виробів для українців не знизиться, а навпаки, із зростанням курсу долара може зрости: «Важливо розуміти, що впали ціни на папери, номіновані в золоті фонди, і ціни на золоті ф'ючерси. Вартість реального металу, який можна використовувати у виробництві ювелірних виробів, знижується не такими значними темпами. А вартість готових ювелірних прикрас може й зростати. Адже метал – не єдина складова прикраси. Варто враховувати і розробку, камені, роботу ювеліра, технологію, маркетинг... і все це зав'язано на валюті».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вартість готових ювелірних виробів зростає пропорційно до курсу долара, який після недавньої стабілізації знову пішов вгору. Це пояснюється декількома факторами. По-перше, крім доларової ціни золота і дорогоцінних каменів у вартість прикрас входить робота модельєра та прототипування виробів, які розраховуються в американській валюті. По-друге, зросла вартість енергоресурсів, що використовуються на виробництві. По-третє, після податкової реформи в січні 2015 року виробники сплачують 10% вартості виробу при його подачі в Пробірну палату.

Коли виросте золото?

Експерт також додав, що передбачити, коли вартість золота досягне «дна» і почнеться його стабільне зростання, зараз дуже складно. Але сумніватися в цьому не доводиться.

«Золото рано чи пізно буде дорожчати. Падіння ціни в 2015 році можна назвати тимчасовим хоча б тому, що у 2001 році за унцію золота давали близько 250 дол., а в липні воно "впало" до 1080 дол./унц. Як тільки кількість грошей, що активно друкують різні ЦБ, перегріє попит, і лопне черговий фінансовий міхур, погляди інвесторів знову перейдуть до золота. А з тим, яких зараз обрисів сніжний ком друкування грошей США, час цього металу ще настане. Можливо, це станеться в найближчі дні, адже фондові ринки почали стрімко падати. Економіка Китаю посилає негативні сигнали, тому і золото знову буде в ціні, як «тиха гавань» для грошей», – додав Святослав Амелін.

За його словами, також не варто очікувати того, що знизиться споживання золота світовими ювелірними будинками. В більшості своїй всі тонкощі виробництва налагоджені саме під цей метал. А ювеліри – люди досить консервативні. Та й споживачі, які звикли до золота, вкрай неохоче переходять на срібло. Втім, варто відзначити, що в Україні попит на важкі золоті вироби скоротився істотно.

На що чекати покупцям?

Українцям, які планують придбати золоті прикраси, навряд чи варто сподіватися на істотне зниження цін. В недалекому майбутньому такої тенденції точно не буде. По-перше, кінцева ціна виробів буде рости разом із доларом, а по-друге, зростання цін буде диктувати сезонний попит IV кварталу. Тому краще встигнути з покупками зараз, поки золото і долар тільки почали дорожчати.


Динамика курса доллараДинаміка курсу долара за минулий місяць


«Зниження цін може відбутися тільки після новорічних розпродажів. Тоді реальні ціни можуть опустити. Але, підкреслю, саме реальні. Мова не про фіктивні розпродажі за -70%», – зазначив експерт.

За його словами, поточна ситуація не зашкодить українським виробникам ювелірних виробів, якщо вони перейдуть на створення нових актуальних прикрас: «Я б рекомендував вітчизняним ювелірним брендам освоювати нові технології, вкладати гроші в розробку моделей, створювати прикраси "зі змістом". Тоді і ціна золота не буде мати ключового значення в ціноутворенні. Клієнт платить не стільки за метал, скільки за прикрасу, що його радує».

Додамо, що вже зараз вартість золота потроху зростає і на біржах становить близько 1128 дол./унц. Одночасно з цим зростає і курс долара по відношенню до гривні. Поєднання цих факторів говорить про те, що в перспективі золоті ювелірні вироби будуть тільки дорожчати.

Показати ще новини
Радіо NV
X