Незаконні поставки вугілля в Польщу і причини підвищення цін на електроенергію: Головні ділові новини дня

4 жовтня 2017, 20:10
ТОП головних новин українського бізнесу за 4 жовтня від НВ Бізнес

1 Вугілля з окупованого Донбасу почали поставляти до Польщі

Вугілля антрацит з окупованого Донбасу продають в Польщу через Росію, де він отримує підроблений сертифікат про походження.

Відео дня

Росія сприймає дане вугілля як імпорт з України.

Продаж вугілля з окупованого Донбасу на територію Польщі підтвердив міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевскі.

Ігор Насалик, міністр енергетики та вугільної промисловості України, в свою чергу заявив, що польська влада повинна рішуче реагувати на такі поставки.

2 Стали відомі причини підвищення цін на електроенергію в 2018 році

Згідно з прогнозами Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та вугільної промисловості України, крім зростання частки дорожчої електроенергії, виробленої на ТЕС і ТЕЦ, в загальному балансі, до збільшення тарифів також призведе інфляція, падіння курсу гривні, дивідендна політика держкомпаній, зростання зарплати.

У Міненерговугілля розраховують, що загальне виробництво електроенергії в 2018 році зросте на 1,2%

3 В київському метро призупинили впровадження Wi-Fi

Проект з будівництва мережі швидкісного Wi-Fi в київському метро заморожений. Причиною заморозки називають відсутність фінансування.

Хоча на даний момент мережа компанії Mosquito Mobile на 12 центральних станціях і п'яти перегонах ще продовжують працювати, але перед підрядниками та бюджетом накопичилися великі борги.

Перед міським інвест-комітетом постало завдання вибрати один з варіантів розвитку подій, з яких: розірвання договору з оператором або продовження пошуку інвестора.

4 Державний земельний кадастр перевели на технологію Blockchain

Впровадження даної технології дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних, що унеможливить їх підміну в результаті зовнішнього втручання, а також дасть можливість здійснювати громадський контроль за системою.

Найближчим часом аукціони з оренди державних земель повинні будуть здійснюватися в режимі онлайн на технології Blockchain.

5 У Газпромі заговорили про можливе поліпшення відносин з Україною

Російський Газпром побачив потенціал у відносинах з Україною і сподівається на їх подальший позитивний розвиток.

У російській компанії заявили, що йде діалог, він можливий, можливі рішення. Також, зазначили про певний потенціал позитивного розвитку відносин.

Такими були головні ділові новини середовища.

Показати ще новини
Радіо NV
X