New York Times розкрив розробника вірусу Petya

30 червня 2017, 14:18
Віруси Petya і WannaCry, які завдали значної шкоди інфраструктурним об'єктам і компаніям по всьому світу були засновані на розробках Агентства національної безпеки (АНБ, NSA) США

Про це повідомляється в матеріалі американської газети The New York Times.

Як зазначає видання, при цьому АНБ мовчить і приховує свою роль в розробці зброї. Більш того, американський уряд звинувачував інших.

Відео дня

Так, пише NYT, два тижні тому Департамент внутрішньої безпеки США оголосив, що має докази причетності КНДР до кібератаки, які відбулися в травні за допомогою вірусу WannaCry, який вивів з ладу системи в лікарнях, на залізниці і виробничих лініях.

За атаками проти України за допомогою вірусу Petya у вівторок, які потім поширилися по всьому світу, швидше за все, стоїть Росія, хоча ніхто з винуватців офіційно не був ідентифікований.

Видання зазначає, що у вівторок в Україні напередодні Дня Конституції хакери використовували код, розроблений АНБ, для того, щоб заблокувати системи в лікарнях, супермаркетах і навіть системах радіаційного моніторингу на Чорнобильській АЕС.

Як вважає видання так зване вимагання вірусу було лише димовою завісою, за якою була прихована більш агресивна мета знищити комп'ютери жертв повністю. Якщо в WannaCry був вбудований запобіжник, який потім виявили і використовували для нейтралізації вірусу, у вірусі, застосованому проти України, такого механізму немає. Більш того, зловмисники подбали, щоб оновлення, які повинні були б захистити комп'ютери від вірусу, не спрацювали.

"В обох випадках зловмисники використовували інструменти злому, які використовували уразливості в програмному забезпеченні Microsoft. Інструменти були вкрадені з АНБ", - пише видання.

За їхніми даними, група, яка називає себе Shadow Brokers оприлюднила їх в квітні. Спочатку вона виставила на продаж кіберзброю АНБ, а недавно почала пропонувати її за місячну підписку.

Хоча особистості Shadow Brokers досі залишаються загадкою, колишні офіцери розвідки говорять, що немає ніяких сумнівів, звідки взялася кіберзброя в руках групи. Його розробив підрозділ американської спецслужби, яке до недавнього часу називався "Підрозділ по операціях з індивідуальним доступом".

NYT зазначає, що АНБ приховує свою роль в розробці кіберзброї, відкидаючи безліч питань. Так, прес-секретар Ради національної безпеки США Майкл Ентон в Білому домі заявив, що уряд "відповідально підходить до балансу між інтересами національної безпеки, суспільної захищеності і безпеки". При цьому адміністрація відмовилася коментувати походження будь-якого вірусу, включаючи Petya.


Нагадаємо, що 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Потужна хакерська атака почалася з України, а потім сталася і в 64 інших країнах. Експерти назвали винуватцем зараження ПК програму M.E. Doc, що використовується в бухгалтерії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X