Несолодка доля. У "сліпому трасті" Порошенка пояснили, що відлякало покупців Roshen

13 грудня 2017, 17:18
Зацікавлені сторони в купівлі кондитерської корпорації Roshen відмовилися від цієї можливості через високий ризик

Про це заявив керуючий директор банківського будинку Rothschild в СНД Джованні Сальветті в інтерв'ю Українській правді.

"Фактично, всі зацікавлені сторони повідомили нам, що не готові взяти на себе такий високий ризик і ввічливо відмовлялися від можливості. Їм всім сподобалася компанія, але контекст для них був занадто ризикованим, і до угоди вони не були готові", - сказав він.

Відео дня

За словами Сальветті, Rothschild зв'язався з усіма основними світовими гравцями, які працюють в цьому секторі: європейцями, північноамериканцями, азіатами, а також з деякими великими інвестиційними фондами.

"Однак незабаром ми зрозуміли, що всі виявилися дуже байдужі щодо цієї можливості. Українсько-російська криза була на піку, і її розвиток був непередбачуваний, особливо в той час", - додав він.

Крім того, зазначив Сальветті, потрібно усвідомлювати, що тільки гравці глобального рівня можуть дозволити собі купити таку велику компанію, вартість якої "в нормальних ринкових умовах буде складати близько декількох мільярдів доларів".

Відзначимо, що президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen. Після того, як він обійняв посаду глави держави, він найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак, "у зв'язку з відсутністю покупців" в січні 2016 року президент заявив про підписання договору про передачу кондитерської корпорації в траст.

У квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі у "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенко в корпорації Roshen.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.


До складу корпорації Roshen входять Кременчуцька, 2 Вінницькі, Київська кондфабрики, Маріупольська, яка знаходиться на стадії ліквідації, а також Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X