Партнерський проєкт

Як продаж нелегальних сигарет краде мільярди в України

Кожна п’ята пачка сигарет в Україні, за даними Kantar Ukraine, у 2022 році продавалась нелегально. І це багато. Якщо у 2020 році її частка нелегальної продукції складала 6,9%, то 2022 року – вже 19,9%. Нелегальна продукція продається на вуличних розкладках, через кіоски та магазини.

Найбільше таких  пропозицій у Харківській, Дніпропетровській та Одеській областях.  

Такі сигарети на 40-60% дешевші від легальної продукції, оскільки їхні виробники не платять податки. Прибутки отримують ділки, а от держава втрачає мільярди. Тільки за 2022 рік – це 19,1 млрд грн, які можна було б направити на соціальну підтримку населення чи реалізацію першочергових інфраструктурних проєктів. Особливо це важливо під час війни.  

Нелегальна продукція користується попитом через її низьку ціну, яка грає для споживачів першочергове значення, зокрема зараз, коли війна спричинила в країні економічну кризу. Сигарети в Україні дорожчають через занадто швидкий темп зростання ставок акцизів на тютюнові вироби. Покупці й надалі купуватимуть дешевшу продукцію, якщо вона буде доступною.

У спеціальному проєкті NV та Укртютюн розкажемо, чому важливо боротись з нелегальною тютюновою продукцією і як це допоможе збільшити надходження до бюджету та покращити імідж України на міжнародній арені. Бо наша країна залишається одним із найбільших «постачальників» нелегальних сигарет в країни ЄС.

Підакцизні товари під час війни. Чому їх накрила тінь?

Через повномасштабне вторгнення ВВП України в 2022 році впав на 32%, а фактичний дефіцит бюджету сягнув 911 млрд грн, який вдалося закрити лише за рахунок допомоги Заходу.
Читати статтю

Чому кожна п’ята пачка сигарет продається нелегально і як це шкодить економіці України

Результати «боротьби» з нелегальним ринком добре демонструють цифри. За даними Kantar, у листопаді 2022 року частка нелегальної продукції на українському тютюновому ринку склала 17,8%, що за попередній рік принесло державі втрат податкових надходжень на 20 млрд грн
Читати статтю

© ТОВ «ВИДАВНИЧІЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені.
E-mail редакції: news@nv.ua, відділ реклами: sales@nv.ua