У НБУ бачать «світло в кінці тунелю» для недобудов Аркади

13 липня 2020, 19:39

В.о. глави НБУ Катерина Рожкова закликала змінити законодавство, щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому.

У Національному банку України вважають, що завдяки залученню все зацікавлених державних органів можна досягти завершення будівництва ряду житлових комплексів Аркада-будівництво. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявила в.о. глави НБУ Катерина Рожкова.

Відео дня

«Сьогодні всі включилися в врегулювання цієї проблеми - уряд, КМДА, ми в якійсь мірі як ініціатор і модератор. Думаю, що з урахуванням того, що зараз все включилися, проблема буде вирішена. Там є світло в кінці тунелю », - повідомила Рожкова.

В.о. глави НБУ зазначила, що деякі питання, зокрема технічного характеру, можна врегулювати досить швидко.

«Є дуже багато початих будівництв різного ступеня готовності, тому питання - як це все зібрати в купу і добудувати те, що можна швидко добудувати. Віддати людям і потім продовжувати будувати те, що потрібно будувати. Ще раз: рішення в цьому завданні є », - додала Рожкова.

Також вона уточнила, що проблеми будівництв знаходяться за межами банку Аркада, так як він виступає лише як управитель фондів фінансування будівництва (ФФБ) і у нього відкриті рахунки цих фондів і забудовників.

Також Рожкова додала, що для уникнення подібних проблем в майбутньому необхідно змінити чинне законодавство.

«Все за межами банку, тому у нас і немає повноважень це контролювати (...) Є кілька варіантів рішень, як можна відносно швидко покращити ситуацію і контроль, але глобально - це законодавство», - пояснила Рожкова.

За словами в.о. глави НБУ, в законодавстві про первинний ринок є багато неврегульованих моментів, які не дозволяють його правильно контролювати і зробити більш збалансованим. Рожкова додала, що це в свою чергу впливає на розрахунки по запуску іпотеки в Україні.

«Фонд фінансування зібрав гроші і перерахував забудовнику, забудовник побудував, але не отримав якийсь дозвільний документ, в результаті не підключений будинок. Виходить, ніхто нічого не вкрав і особливо не порушив, а люди квартири не отримали. І це зараз нормально не регулюється ніким. Тому треба міняти закон», - підкреслила в.о. голови Нацбанку.

Також вона додала, що у банку Аркада «Все нормально» з капіталом і більш-менш нормально з ліквідністю.

Нагадаємо, що в початку червня інвестори житла Аркади активно протестували в Києві. Вони встановили намети біля офісу банку Аркада і вимагали відновити будівельні роботи, які були зупинені близько року тому.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X