Небезпечний вантаж. Як сумлінним перевізникам і пасажирам знайти один одного і уникнути неприємностей?

28 грудня 2018, 09:56
PR
АВП про те, на які ризики в таксі йдуть водії та пасажири (Фото:Depositphotos_duha127)

АВП про те, на які ризики в таксі йдуть водії та пасажири (Фото:Depositphotos_duha127)

Напередодні новорічних свят традиційно зростає попит на таксі. Але з підвищеним попитом проявляються і сезонні проблеми. Ми в АВП вирішили дослідити питання про те, з якими проблемами в таксі стикаються водії і пасажири, як ці проблеми вирішувати і як уникнути неадекватних водіїв і небезпечних пасажирів.

Водійські біди.

Згідно з дослідженням GFK, проведеним на замовлення АВП в листопаді цього року, 29% водіїв стикалися з проблемами, які створюють їм пасажири.

Основні «порушення» з боку пасажирів:

●       Несплата проїзду 66%

●       Неадекватна поведінка, (в тому числі хамство, агресивна поведінка, конфлікти в стані алкогольного сп'яніння) 31%

●       Пошкодження автомобіля 22%

●       Напад 19%

На думку водіїв, шанс отримати проблеми багато в чому залежить від 3-х чинників:

1.     Служба таксі, яка передала замовлення. Із замовленнями, отриманими від відомих ІДС як правило проблем не виникає, вони фільтрують пасажирів і нерідко позбавляються замовлення (передають іншій ІДС) якщо такий запит надійшов від пасажира з поганою репутацією.

2.     Час і місце, основні ризики, звичайно, виникають у нічний час і в спальних районах або за містом. У цьому плані більше ризикують ті водії, які за умовами роботи з ІДС «не бачать куди їхати» поки не візьмуть замовлення.

3.     Досвід водія, «чуйка», знання умов роботи і готовність сказати: «ні», якщо після прибуття видно, що пасажир (компанія пасажирів) обіцяють неприємності.

4.     У більш вигідному становищі водії тих служб, які відразу показують куди пасажир хоче прибути, бачачи небезпечний район водій заздалегідь може відмовитись або просто не взяти подібне замовлення.

Нормальні ІДС в курсі можливих проблем і йдуть на зустріч водіям. Якщо водій побоюється реальних проблем з пасажирами, можна повідомити в ІДС і відмовитися від замовлення без наслідків, головне не зловживати.

ІДС відстежують проблемних пасажирів (теж саме що рейтингування водіїв, тільки навпаки) і намагається мінімізувати ризики.

Для водіїв, які усвідомлено йдуть на ризик (нічники і тд) не зайвим буде стежити за проблемними пасажирами, для цього водії в тому числі ведуть групи небезпечних клієнтів.

А як бути пасажирам?

Для пасажирів ризики значно менші в порівнянні з водіями. Ситуації з нападами на пасажирів - це поодинокі випадки. Зрештою, пасажиру куди легше відмовитися від поїздки, він, на відміну від водія, обирає коли і куди їхати.

Тим не менш, є кілька порад яких слід дотримуватися:

- не починати поїздку або вимагати її негайно припинити, якщо водій викликає підозри, поводиться неадекватно, має ознаки сп'яніння.

- у жодному разі не починати поїздку якщо авто, що прибуло на замовлення, не відповідає опису, зазначеному в повідомленні від ІДС.

- замовляти таксі відомих брендів,

- переважно оплачувати поїздку онлайн (це виключає суперечки про вартість поїздки, а також необхідність діставати / демонструвати гаманець і гроші).

У будь-якому випадку, навіть найнадійніше таксі не виключає відповідальності пасажира, необхідно свідомо вибирати перевізника і тверезо оцінювати кожне конкретне таксі перед поїздкою. Слід уважно стежити за тим куди і коли ви їдете, подбайте про поводирів. Статистично ризик стати жертвою нападу зловмисника вже після того як поїздка закінчена - на темній вулиці, під'їзді, ліфті - в тисячу разів вище, ніж напад в таксі.

Важливим обов'язком кожного пасажира є зворотний зв'язок після поїздки. Відповідальні служби таксі дуже чуйно реагують на скарги і швидко позбуваються недобросовісних водіїв. Як зірочка похвали, так і скарга безпосередньо визначають те, яке таксі приїде до вас наступного разу, крім того деякі служби готові компенсувати ваші збитки, якщо дії водія були неправомірними.

Бережіть себе. Возіть і їздіть безпечно.
АВП.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X