Не зв'язком єдиним. Vodafone хоче вийти на ринок дронів

19 грудня 2016, 16:54
262
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Не зв'язком єдиним. Vodafone хоче вийти на ринок дронів - фото

Фото: emea.hkstrategies.com

Одним з можливих варіантів управління дрона може бути їх оснащення sim-картами

Британський оператор зв'язку Vodafone Plc має намір використовувати свої європейські мережі для створення системи спостереження за безпілотними літальними апаратами (дронами)

Про це пише The Wall Street Journal, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що компанія вже зустрілася з представниками європейських регуляторів для обговорення співпраці в даній сфері.

"Ряд ідей, запропонованих Vodafone, можуть виявитися корисними, - заявив глава відділу безпілотних апаратів в Європейському агентстві з безпеки польотів (EASA) Ів Морье. Людське втручання у процес буде обмеженим. Пропозиція досить амбітна, однак на цю технологію явно варто звернути увагу".

Одним з можливих варіантів управління дрона може бути їх оснащення sim-картами, завдяки яким вони зможуть обмінюватися інформацією і уникати зіткнень і проникнення у заборонені зони.

Менше місяця тому влада запросила телекомунікаційні компанії до діалогу з управління трафіком безпілотників в рамках опублікованого влітку чорнового варіанту регламенту з сертифікації, контролю і регулювання цього ринку.

За оцінками влади, в повітряному просторі Європи до 2035 року можуть з'явитися до 400 тис. дронов.

Раніше фінська Nokia підписала з владою Нідерландів угоду з розгортання пробної версії системи керування польотами дронів в аеропорту міста Твенте. Nokia розробляла цю систему останні два роки поряд з аналогічною системою для безпілотних автомобілів. Рішення фінської компанії направлено на безпечне використання дронів поряд з мобільними мережами і системами зв'язку в цивільних літаках, а також на захист дронів від хакерських атак.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
Компанії/Ринки

Вчора, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua