Не зв'язком єдиним. Vodafone хоче вийти на ринок дронів

19 грудня 2016, 16:54
Британський оператор зв'язку Vodafone Plc має намір використовувати свої європейські мережі для створення системи спостереження за безпілотними літальними апаратами (дронами)

Про це пише The Wall Street Journal, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що компанія вже зустрілася з представниками європейських регуляторів для обговорення співпраці в даній сфері.

Відео дня

"Ряд ідей, запропонованих Vodafone, можуть виявитися корисними, - заявив глава відділу безпілотних апаратів в Європейському агентстві з безпеки польотів (EASA) Ів Морье. Людське втручання у процес буде обмеженим. Пропозиція досить амбітна, однак на цю технологію явно варто звернути увагу".

Одним з можливих варіантів управління дрона може бути їх оснащення sim-картами, завдяки яким вони зможуть обмінюватися інформацією і уникати зіткнень і проникнення у заборонені зони.

Менше місяця тому влада запросила телекомунікаційні компанії до діалогу з управління трафіком безпілотників в рамках опублікованого влітку чорнового варіанту регламенту з сертифікації, контролю і регулювання цього ринку.

За оцінками влади, в повітряному просторі Європи до 2035 року можуть з'явитися до 400 тис. дронов.

Раніше фінська Nokia підписала з владою Нідерландів угоду з розгортання пробної версії системи керування польотами дронів в аеропорту міста Твенте. Nokia розробляла цю систему останні два роки поряд з аналогічною системою для безпілотних автомобілів. Рішення фінської компанії направлено на безпечне використання дронів поряд з мобільними мережами і системами зв'язку в цивільних літаках, а також на захист дронів від хакерських атак.

Показати ще новини
Радіо NV
X