Не змогли підтвердити особу. Суд відмовив в арешті екс-глави російського банку

23 листопада 2016, 18:50
Бориспільський міськрайонний суд Київської області виніс рішення про запобіжний захід екс-голові ради директорів Національного банку Траст (РФ) Іллі Юрову, що знаходиться в міжнародному розшуку

Згідно з постановою, яку зачитав суддя Віталій Журавський, суд відмовив прокуратурі у клопотанні про тимчасовий арешт Юрова, пише Обозреватель.

Зазначається, що таке рішення в суді пояснили неможливістю "підтвердити особистість Іллі Юрова". Справа в тому, що номер його кіпріотського паспорта не збігається з номером, зазначеним у пошуковій картці Інтерполу.

Відео дня

При цьому суддя зазначив, що поки рішення суду не вступить в законну силу, а на апеляцію дається п'ять днів, Ілля Юров не зможе покинути межі України.

У свою чергу, представник Бориспільської міської прокуратури Київської області повідомив, що рішення суду буде оскаржено.

Раніше на суді банкір підтвердив, що є підданим Кіпру, а не Росії, яка оголошувала його в міжнародний розшук як громадянина РФ.

Відзначимо, що в суд Ілля Юров приїхав на машині швидкої допомоги з медичного закладу. Банкір відразу після затримання в аеропорту звернувся за медичною допомогою в клініку Борис і перебував там до приїзду на судове засідання.

Нагадаємо, Ілля Юров прилетів з Лондона в Київ 20 листопада – нібито по особистих справах. Українським прикордонникам він пред'явив паспорт громадянина Республіки Кіпр. Він майже рік значиться в базі даних Інтерполу з метою арешту та подальшої екстрадиції в РФ – для залучення до кримінальної відповідальності за шахрайство з фінансовими ресурсами.

Банк Траст створювався на базі банківських активів ЮКОСа, викуплених у 2004 році. Проблеми почалися після паніки вкладників 16 грудня 2014 року, коли вони забрали майже 10 млрд рублів. В грудні 2014 року ЦБ Росії оголосив про санацію Трасту, в підсумку це обійшлося державі приблизно в 127 млрд руб.

Показати ще новини
Радіо NV
X