Не літаками єдиними. На Харківському авіазаводі вирішили робити пластикові вікна

19 лютого 2018, 15:48

На Харківському авіазаводі планують запустити ділянку з виробництва пластикових вікон для житлових будинків.

Про це повідомили на підприємстві, передає місцеве видання SQ.

Відзначається, що переговори з замовниками вже завершилися.

За словами в.о. генерального директора заводу Степана Санагурського, виробництво додаткової продукції не завадить основному виду діяльності авіазаводу.

Відео дня

У свою чергу головний редактор заводської газети Олександра Ляшенко додала, що на ХАЗі вже багато років з "відходів основного виробництва" виготовляють непрофільну для заводу продукцію для населення.

"У нашій їдальні були алюмінієві каструлі, миски з "нержавійки", які виготовляли із залишків металу. Для обшивки літаків використовувалася дюраль, а з цих відходів робили доїльні апарати, бідони для сільського господарства. У воєнні 43-45 роки на ХАЗі виготовляли косарки, а в 70-х - кукурузосушки, дитячі коляски, шезлонги, розкладачки, похідні столики і стільці, садові сходи, дитячі санки та іграшки і навіть газові печі", - зазначила Ляшенко.

Нагадаємо, що останнім часом в Україні повернулася тенденція, коли промислові заводи виготовляють непрофільну для себе продукцію або намагаються освоювати нові, не властиві для себе ніші бізнеси. Так, нещодавно Нафтогаз отримав ліцензію на постачання електроенергії, Укрпошта - на поставки газу, мобільні оператори хочуть займатися фінпослугами, а оператори АЗС - відкривати мережі супермаркетів. Нещодавно Укрспирт теж вирішив не залишатися осторонь і налагодити на непрацюючих у Львівській області спиртзаводах виробництво парфумерії.


Харківський авіаційний завод (ХАЗ) входить до складу державного концерну Укроборонпром.

У сферу діяльності заводу входять виробництво літаків і запасних частин до них, технічне обслуговування повітряних суден, а також послуги з перенавчання льотного і технічного персоналу. Крім того, завод займається виробництвом "товарів широкого споживання".

Показати ще новини
Радіо NV
X