НБУ здатний утримувати курс гривні без кредиту МВФ – Сологуб

16 березня 2016, 16:58
В Національному банку України (НБУ) заявили, щоо вони здатні утримувати курс гривні без кредиту МВФ

"Якби три місяці тому нам сказали, що не буде кредиту від МВФ то, ми б сказали, що ми може не виживемо. Але, як бачимо, Національний банк може пристосуватися. Наші інструменти працюють, і запас міцності ще є", – заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Відео дня

За його словами, як правило, другий квартал відрізняється позитивною динамікою, сезонним покращенням платіжного балансу, зростанням експорту сільськогосподарської продукції.

Але заступник голови Нацбанку вважає, що це все одно не говорить про стабільність. Макроекономічна ситуація не може покращитися суттєво, якщо не розпочати процеси і заходи, направлені на приватизацію державних підприємств і відновлення довіри інвесторів.

Сологуб підкреслив, що НБУ вживає необхідні заходи покращення ситуації, але потрібно розуміти, що якщо інвестори не можуть отримувати дивіденди від своїх інвестицій, то у них виникатиме питання чи потрібно лишатися працювати в Україні.

Крім того, він заявив що Нацбанк веде перемовини із МВФ щодо включення майбутніх планових показників інфляції у програму розвитку країни.

"На сьогодні є умови прогарами МВФ і показники, яких ми повинні дотримуватися. І ми говоримо про те із МВФ, що показники інфляції також можуть бути програмою МВФ", – додав Дмитро Сологуб.

Таким чином досягнення, наприклад, запланованої інфляції на рівні 12% за результатами 2016-го, чи 8% – у 2017-му можуть стати обов’язковою умовою для подальшої співпраці із Фондом, та фінансової допомоги Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X