НБУ запустив онлайн-сервіс для отримання держпослуг

8 червня 2016, 17:37
218
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Систему буду тестувати до 6 липня

Національний банк України створює Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації громадян та підприємств – BankID, повідомляє AIN

З його допомогою українці зможуть дистанційно отримати адміністративні послуги державних організацій, які до нього підключаться. Приміром, можна буде взяти виписку з РАГСу, довідку про подану податкову декларацію або про склад сім'ї.

Поки до BankID підключилися Львівська міська рада, Міністерство юстиції та Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Процес ідентифікації клієнтів здійснюють з допомогою баз інтернет-банкінгів комерційних банків. Власником і провайдером сервісу виступає держава в особі Нацбанку.

"НБУ буде виконувати лише роль транзитера інформації, тобто персональні дані клієнтів банків не будуть зберігатися для подальшого використання в комерційних цілях. Це зрівняє можливості гравців всієї банківської системи, що сприятиме розширенню кола банків – учасників системи", – заявили в регуляторі.

Послуги можна буде замовляти на сайті постачальника. Щоб її отримати потрібно буде ідентифікуватися в системі BankID. Потім йде перенаправлення на сайт сервісу, де той вибирає банк, який буде його ідентифікатором (станом на 8 червня 2016 року лише два банки співпрацюють з сервісом – Ощадбанк і ПУМБ).

Далі потрібно буде зареєструватися в системі онлайн-банкінгу свого банку і підтвердити перелік даних до яких надає доступ системі. Інформацію яку вимагатимуть від клієнта: ПІБ, стать, копії паспорта та ідентифікаційного коду в електронному вигляді, адреса реєстрації, контактний номер телефону і так далі. Користувач ідентифікується на порталі – і отримує потрібну йому послугу на державному сайті.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора
Політика

Сьогодні, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
Люди

Сьогодні, 19:20

article_img
Мені не 80, щоб я гарно зберіглася. Ольга Сумська про вік, забобони і прабабусю, в яку закохався Нестор Махно

Головне

Події

Сьогодні, 01:07

article_img
Українські військові відбили атаку диверсантів і взяли в полон бойовика
Події

Сьогодні, 18:50

article_img
Бойовики збільшили інтенсивність обстрілів з важкого озброєння: чотирьох бійців поранено
Події

Сьогодні, 13:06

article_img
У Києві на Броварському проспекті зіткнулися сім авто - відео