НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

6 листопада 2017, 17:21
Національний банк України (НБУ) відніс Банк Богуслав до категорії неплатоспроможних, рішення про це правління НБУ прийняло 6 листопада

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Як відзначають в НБУ, таке рішення прийнято у зв'язку з тим, що власники банку не змогли вчасно збільшити статутний капітал фінустанови, а в результаті - і регулятивний капітал банку (на 1 листопада він був менше однієї третини від мінімального рівня).

Відео дня

"Банк Богуслав подав до Національного банку план реструктуризації, який передбачав виконання ряду заходів з метою докапіталізації банку. Протягом серпня-жовтня 2017 керівництво і власники істотної участі банку вживали заходів для виконання вимог щодо докапіталізації, зокрема, шляхом погашення непрацюючих активів, збільшення обсягу забезпечення по кредитах ", - зазначив НБУ.

Станом на 1 жовтня 2017 року 96% всіх вкладників банку Богуслав (всього 5,6 тис. Осіб) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів суму в 200 тис. Грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають виплати в межах гарантованої суми.

Всього вкладникам буде виплачено 178 млн грн.

Як зазначає Економічна правда, примітно, що в банку Богуслав раніше тримав свої гроші відсторонений глава Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насіров і його дружина. Так, на рахунках Насірова в 2015 році було 1,677 млн, згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій держчиновників. У його дружини значилося 2,852 млн грн. Однак в декларації за 2016 рік Насіров вказав на своєму рахунку всього лише 107 грн, а його дружина і зовсім закрила свій рахунок.

Станом на 1 листопада 2017 року власниками істотної участі в Банк Богуслав - Володимир Романенко та Наталія Вакуленко.

Згідно з даними Нацбанку України, Банк Богуслав займав 58-е місце (747,4 млн грн) серед 88 працюючих в країні (на 1 липня 2017 року).

Нагадаємо, згідно із законодавством, акціонери невеликих банків повинні були до 11 липня поповнити капітал до 200 млн грн. Станом на середину жовтня вимогу НБУ не виконали 7 банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X