НБУ вирішив щорічно оцінювати стійкість банків

22 грудня 2017, 19:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Національний банк України (НБУ) з 2018 року запроваджує щорічну оцінку стійкості банків

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Відповідне Положення про здійснення оцінки стійкості банків та банківської системи України, затверджене постановою Правління НБУ №141 від 22 грудня 2017 року.

Відео дня

Згідно з повідомленням, така оцінка допоможе виявити поточні й майбутні ризики банків і надасть їм змогу сформувати достатній капітал для нівелювання цих ризиків, що сприятиме підвищенню стабільності банківської системи та захисту інтересів вкладників і кредиторів банку.

Так, оцінка банків здійснюватиметься кожного року за станом на 01 січня та складатиметься з трьох етапів.

“Перший - перевірка аудиторськими фірмами, включеними до Реєстру аудиторських фірм, якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитними операціями. Другий - екстраполяція результатів першого етапу та оцінка достатності капіталу банку станом на дату оцінки,” - відзначили у НБУ.

Третім етапом стане оцінка достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовими та несприятливим макроекономічними сценаріями на трирічному горизонті прогнозування.

Відзначається, що перші два етапи оцінки проходитимуть усі платоспроможні банки. Перелік банків для третього етапу складатиме Нацбанк з урахуванням впливу банку на стабільність банківської системи.

Перший етап оцінки здійснюватимуть незалежні аудиторські фірми, тоді як другий і третій - НБУ.

Якщо у банку за підсумками другого або третього етапу оцінки показники достатності капіталу будуть нижчими, ніж встановлено вимогами НБУ, виникатиме потреба в докапіталізації цього банку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X