НБУ розслідує витік щодо перевірок рахунків працівників медіахолдингу 1 + 1

9 лютого 2018, 12:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НБУ розслідує витік щодо перевірок рахунків працівників медіахолдингу 1 + 1  - фото

Національний банк України (НБУ) пояснює свій запит про рух коштів на банківських рахунках працівників медіахолдингу 1 + 1 Media тим, що регулятор проводить перевірки за результатами форензик аудиту Приватбанку компанією Kroll.

При цьому документ, який викликав обурення 1 + 1, ймовірно, не є офіційним і виглядає як чернетка, оприлюднений в результаті витоку інформації.

Про це повідомила на брифінгу заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

"У рамках розслідування була виявлена ​​ціла серія більш дрібних операцій, які можуть мати ознаки незаконних", - сказала Рожкова.

Вона пояснила, що документ, на який посилається медіахолдинг 1+1, "виглядає як технічний, причому, найнижчого рівня".

"Як це взагалі могло потрапити в публічну площину?... Ми вчора самі дізналися зі ЗМІ про цей документ. У мене є сумніви (щодо його справжності - ред.), тому що він не зареєстрований і виглядає як чернетка", - сказала вона.

Рожкова зазначила, що фахівці НБУ на початковому етапі дійсно беруть інформацію з абсолютно різних джерел, в тому числі відкритих. При цьому вона підкреслила, що при перевірці НБУ не керується принципом префессіі, а звертає увагу саме на підозрілі фінансові операції. Вона також припустила, що цілком може мати місце незаконне використання персональних даних.

Заступник голови НБУ підкреслила, що регулятор проведе розслідування і застосує відповідні санкції до джерела витоку інформації.

"Це сенсація. Ми будемо шукати, де витік інформації, і будемо застосовувати найсерйозніші штрафні санкції", - сказала Рожкова.

У свою чергу в 1 + 1 заявили, що запит НБУ сформований дивним чином, оскільки містить не офіційні прізвища співробітників холдингу (за паспортом), а їх творчі псевдоніми, під якими вони відомі публічно.

В 1 + 1 вимагають "чіткого роз'яснення причин і логіки формування таких списків", а в іншому випадку, будуть вважати це "фарсом і прямим політичним тиском на журналістів і менеджерів медіа-холдингу".


Раніше повідомлялося, що медіахолдинг 1+1 отримав інформацію про те, що Національний банк України вимагав розкрити інформацію щодо руху коштів на банківських рахунках топ-менеджерів, журналістів і ведучих холдингу, а також працівників незалежного продакшена, який виробляє частину контенту для каналів групи.

При цьому НБУ повідомив, що під час здійснення інспекційної перевірки Приватбанку НБУ виявив ряд транзакцій з ознаками правопорушень і запросив інформацію по ним, включаючи інформацію про рух коштів на банківських рахунках співробітників медіахолдингу 1+1 Медіа.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 08:00

thumb img
Прощавай, Росіє. Чому Польща стала головним торговим партнером України і що купує західний сусід
Економіка

Вчора, 08:40

thumb img
Після серіалу на HBO. Хто заробить на зростанні туристичного потоку в Чорнобиль
Фінанси

Вчора, 20:00

thumb img
Вивід 155 млрд грн з ПриватБанку — не ідея НБУ, а реальні наслідки скасування націоналізації - Рожкова

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua