НБУ відповів на претензії про незаконність кредиту Приватбанку

1 лютого 2017, 15:12
Національний банк вважає законним рішення про видачу Приватбанку 20 грудня рефінансування на 15 млрд грн

Як пише finclub, у своїй відповіді регулятор зазначив, що діяв у рамках низки нормативних і регулюючих документів.

При видачі рефінансування НБУ спирався на такі документи:

Відео дня

- ст. 7, 71, 42 закону Про Національний банк України;

- рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 грудня 2016 року Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері та захисту інтересів вкладників (введено в дію указом Президента від 18.12.2016 №560/2016);

- протокол №6 засідання Ради з фінансової стабільності від 18 грудня 2016;

- ст. 39, 41.1 закону Про систему гарантування вкладів фізичних осіб;

- постанова Кабінету Міністрів від 18 грудня 2016 №961.

У НБУ вважають, що наявність заборгованості у Приватбанку за кредитами на 19 млрд грн, у тому числі, 14 млрд грн прострочених боргів, не заважали видати 15 млрд грн.

"Можливість видачі відповідного кредитування передбачена вищевказаних документів та не підпадає під дію Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи", - повідомили в прес-службі НБУ.

Нагадаємо, що вчора, 31 січня, Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро України розпочати кримінальне провадження за підозрою у скоєнні главою НБУ Валерією Гонтарєвої кримінальних правопорушень, передбачених ст. 364 та ст. 191 КК, у зв'язку з видачею Приватбанку рефінансування на 15 млрд грн.

Заяву в НАБУ подав партнер компанії Кравець та партнери Ростислав Кравець. Він стверджував, що пункт 7 Положення Про застосування НБУ стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи дозволяє НБУ підтримати ліквідність банку шляхом проведення операцій рефінансування або операцій прямого репо тільки, якщо "за всіма кредитами, наданими НБУ та операціями прямого репо, немає простроченої заборгованості та несплаченої пені". У той же час, Гонтарєва 19 грудня заявляла, що "прострочена заборгованість Приватбанку перед регулятором за стабілізаційними кредитами становила 14 млрд грн із загальної заборгованості 19 млрд грн".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X