НБУ відправив на ліквідацію Євробанк

17 серпня 2016, 12:52
Національний банк України (НБУ) за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) відкликав банківську ліцензію у Євробанку і відправив його на ліквідацію

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Раніше Нацбанк відніс фінустанову до категорії неплатоспроможних. "Куратор Євробанку виявив факти здійснення банком операцій з "дроблення" депозитів – переказ коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. У той же час через втрати ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів", – заявили в НБУ.

Відео дня

У травні Нацбанк погоджував покупку прямого придбання істотної участі в Євробанку, яку також схвалив і Антимонопольний комітет України громадянину Казахстану Болат Назарбаєву.

Він заявив про бажання купити 63,335 млн акцій, що становить 50% зареєстрованого статутного капіталу українського банку. Решту планувала придбати Гульмира Сарсембаева.

Однак угода між інвесторами з Казахстану і Євробанком не відбулася. Це і загрожувало банку закриттям. Власникам потрібно було знайти кошти на підтримку фінустанови. Інакше картотека неплатежів буде зростати, що і змусило НБУ вивести банк з ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X